Novinky Toyota a Mazda sa výrazne prepojili - finančne aj technologicky

8.8. 2017 14:00 Spoločnosti Toyota Motor Corporation (Toyota) a Mazda Motor Corporation (Mazda) podpísali dohodu o uzatvorení obchodného a kapitálového spojenectva, pripravovala sa dva roky .

Spoločnosti Toyota Motor Corporation (Toyota) a Mazda Motor Corporation (Mazda) podpísali dohodu o uzatvorení obchodného a kapitálového spojenectva, pripravovala sa dva roky

Hlavnými bodmi dohody sú založenie spoločného podniku na výrobu automobilov v Spojených štátoch, spoločný vývoj technológií pre elektromobily, spoločný vývoj komunikačných a bezpečnostných technológií. 

 
Toyota a Mazda sa výrazne prepojili - finančne aj technologicky
 Dohodu podpísali prezident spoločnosti Toyota Akio Toyoda a prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Mazda Masamiči Kogai

Podnik v USA by mať odhadovanú ročnú výrobnú kapacitu približne 300 tisíc áut. Vyžiada si investíciu v celkovej výške približne 1,6 miliardy dolárov a ponúkne 4 000 pracovných miest. Výroba by v ňom mala byť zahájená v roku 2021.

Okrem urýchlenia a posilnenia dlhodobej vzájomnej spolupráce sa Toyota a Mazda zároveň dohodli na kapitálovom spojenectve, v ktorom si obe spoločnosti zachovajú nezávislosť a rovnoprávnosť. Firmy sa dohodli, že Toyota upíše a prostredníctvom tretej strany získa novo vydané akcie spoločnosti Mazda, ktorá upíše a prostredníctvom tretej strany získa akcie Toyoty v rovnakej hodnote.

Diskusia  ()

Video

Diskusia