Spoločnosť Toyota Motor predstavila špeciálnu verziu rámového SUV Toyota Land Cruiser 70 na počesť jeho 70. výročia. Výročná edícia bude k dispozícii v Japonsku, Austrálii a ďalších krajinách, ale vždy v inej forme. Doma v Japonsku sa bude jednať o sadu príslušenstva, ktoré si budú môcť majitelia namontovať na ľubovoľnú "sedemdesiatku". Na austrálskom kontinente sa bude predávať ako nový kus auta.

Súprava pre japonský trh zahŕňa originálny predný nárazník, svetlá na blatníky, interiérové lišty, kožené čalúnenie sedadiel a emblémy oslavujúce špeciálnu 70-ročnú edíciu. Za  všetku túto výbavu si výrobca pýta 770 000 jenov, čo je v prepočte približne 6 000 eur. V pláne je výroba 70 súprav, z toho 55 pre SUV a 15 pre modely s karosériou pick-upu. A aj keď sú Japonci ochotní za originalitu zaplatiť, nie je isté, či práve im tento balíček úprav dorazí. Do konca augusta musia totiž vyplniť dotazník na oficiálnom webe a následne sa spustí lotéria

V Austrálii sa bude špeciálna edícia predávať ako hotové vozidlo. Spolu ich je na pláne 600, z toho 320 pick-upov s kabínou s dvoma radmi sedadiel, 200 s jedným radom sedadiel a 80 kusov pre SUV. Fotografie modelu Land Cruiser 70 v špeciálnej edícii ukazujú verziu auta s ľavostranným riadením - je určená pre východ, kde sa „sedemdesiatka“ stále predáva. Vyvolávacia cena nového modelu je 78 500 austrálskych dolárov, čo je v prepočte 49 000 eur. Popri klokanoch a obrovských pavúkoch sa bude Land Cruiser premávať s jediným 4,5-litrovým dieselovým motorom V8, ktorý disponuje výkonom 151 kW (205 k) a krútiacim momentom 420 Nm.