Od roku 2019 sa šuškalo, že Audi by mohlo uviesť na trh ešte väčšie a luxusnejšie SUV ako je séria Q7 a Q8 - Q9. Zdá sa, že to bola pravda, pretože pre Auto Bild zachytili fotografi auto na Nürburgringu. Audi Q9 je počas testovacích jázd stále veľmi dobre zamaskované, no niektoré detaily je predsa len vidieť. Napríklad veľkú mriežku chladiča a na porovnanie úzke svetlomety, ktoré sú umiestnené priamo pod kapotou.

Trochu hlbšie, hranaté výrezy naznačujú, že by sa tu dali nájsť hmlovky. Predná časť pôsobí masívne, profil tento dojem podčiarkuje a vyzerá dosť krabicovo. Zadná časť je stále pokrytá dostatkom fólie, vidieť tu ale strešný spojler a zjavne dosť úzke zadné svetlá. S tromi radmi sedadiel a dĺžkou až 5,20 metra sa Q9 pravdepodobne zameria na konkurenčné BMW X7 a Mercedes GLS. Veľká Q9 by mohla dostať plug-in hybridný pohon. Do úvahy prichádzajú dva varianty - buď Audi preberie upravenú verziu pohonu z Q8, v ktorej trojlitrový benzínový motor V6 a elektromotor dodáva systémový výkon 381 koní.

Alebo sa môžu rozhodnúť pre variant so štvorlitrovou V8. Spoločnosť so sídlom v Ingolstadte pravdepodobne mieri na čisto elektrický dojazd 50 kilometrov. Snáď tiež pridá RS verziu, ktorá by mohla dosiahnuť maximálny výkon aspoň 600 koní. Audi by mohlo osláviť premiéru so svojím najväčším SUV už v roku 2022. Či ho však bude ponúkať aj priamo u nás, je zatiaľ otázne. Erlkönigova kamuflážna fólia sa bežne používa na prototypy v Číne - takže model môže byť ponúkaný iba tam.