Novinky Toto je nová Mazda CX-4. Ak sa vám páči, máte smolu

26.4. 2016 4:00 Na nedávnom bratislavskom autosalóne ste si mohli okrem iného pozrieť aj koncept Mazda Koeru.

Po mnohých uniknutých fotografiách sme sa konečne dočkali aj oficiálneho odhalenia. Mazda CX-4 sa verejnosti ukázala na autosalóne v Pekingu.

Na nedávnom bratislavskom autosalóne ste si mohli okrem iného pozrieť aj koncept Mazda Koeru. Ten nám naznačoval, ako bude vyzerať nový model japonskej značky. Hoci dizajn sme už poznali z uniknutých fotografii, meno „CX-4" nebolo verejne stále potvrdené. Až doteraz - medzera medzi modelmi Mazda CX-3 a Mazda CX-5 bola oficiálne zaplnená.

 
Toto je nová Mazda CX-4. Ak sa vám páči, máte smolu
 Mazda CX-4

Nová Mazda CX-4 je 4 633 mm dlhá, 1840 mm široká a 1 535 mm vysoká. Rázvor predstavuje 2 700 mm (zhodný s modelom CX-5). Svetlá výška sa pohybuje od 19 do 20 cm (v závislosti od verzie).

Po dizajnovej stránke ide o „kupé" verziu modelu CX-5 a vzhľad vychádza z aktuálneho dizajnového jazyka Mazdy označeného Kodo. Čo sa kolies týka, v ponuke budú buď 17 alebo 19 palcové zliatinové disky. Interiér je veľmi podobný iným SUV značky, nájdete tu aj infotainment systém MZD.

 
Toto je nová Mazda CX-4. Ak sa vám páči, máte smolu
 Mazda CX-4

CX-4 využíva rovnakú techniku ako model CX-5. To znamená MacPherson zavesenie vpredu a nezávislé zavesenie vzadu. Pod kapotou sa bude nachádzať jeden z dvoch atmosférických benzínových štvorvalcov Skyactiv-G. Menší s objemom 2,0 litra, šesťstupňovým manuálom a pohonom predných kolies má podľa Mazdy priemernú spotrebu 6,3 - 6,4 l/100 km. Výkonnejší motor s objemom 2,4 litra, kombinovaný so šesťstupňovým automatom a pohonom všetkých kolies si má vypýtať 7,3 l/100 km. Naftový motor v pláne zatiaľ nie je.

Do predajní by sa mala Mazda CX-4 dostať niekedy budúci rok. Bohužiaľ, nie do tých našich. Mazda zatiaľ totiž zatiaľ neuvažuje nad predajom tohto modelu mimo Číny. Úlohou CX-4 je hlavne posilniť pozíciu výrobcu na tamojšom trhu. Zmeniť názor automobilky na export do ďalších krajín by však mohol záujem publika.

Čo vy na to? Ideme im napísať list?

Zdroj: daniel krnáč

Video

Diskusia