Novinky Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Foto: redakcia AUTO BILD

21.1. 11:30 Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov vo svete a v Európe.

Obľúbenosť modelov je často veľmi subjektívna záležitosť a v prípade nejedného rebríčka popularity modelov majú mnohí čitatelia výhrady. Či už preto, že rebríček spracovala firma z určitej krajiny, alebo preto, že sa týkajú USA, Británie alebo Nemecka. Trochu odlišný prehľad ponúka spoločnosť Focus2move, ktorá modely zoradila výlučne podľa počtu predaných kusov.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: redakcia AUTO BILD

Vo svojej analýze pre rok 2018 vychádza z celého radu databánk, ktoré spracúvajú národné a medzinárodné asociácie automobiliek a predajcov. Za minulý rok spracovala milióny údajov a vypracovala dva rebríčky, ktoré môžu byť pre nášho motoristu zaujímavé. Okrem toho, že na spomínanom portáli nájdete prehľad pre jednotlivé krajiny, nás zaujímal obraz predaja vo svete a v Európe.

Už v prvej desiatke vidíme podstatné rozdiely. Kým prvú svetovú trojku tvoria hneď dva modely japonskej Toyoty a jeden Ford, európske stupne víťazov obsadili dva Volkswageny a jeden Renault. V nasledujúcej galérii si môžete pozrieť 20 najpredávanejších modelov vo svete a 30 top modelov v Európe. A vo svetovom rebríčku aj model, o ktorom ste zrejme nikdy nepočuli. Nechajte sa prekvapiť.

 


Prehľad najpredávanejších modelov <em>vo svete</em> v roku 2018


Prehľad najpredávanejších modelov <em>v Európe</em> v roku 2018

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia