Novinky Tesla začína v Číne prijímať objednávky na Model 3

Foto: Tesla

2.2. 10:00 Tesla začína v Číne prijímať objednávky na lacnejšiu verziu Modelu 3. Ten bude stáť v porovnaní s pôvodnou základnou cenou v prepočte o vyše 8 500 eur menej.

Americký výrobca elektrických áut Tesla v piatok oznámil, že začne v Číne prijímať objednávky na lacnejšiu verziu svojho Modelu 3, v snahe urýchliť predaj v krajine, ktorú zasiahol obchodný spor s Washingtonom.

Spoločnosť so sídlom v Kalifornii vo svojom vyhlásení uviedla, že čínski zákazníci si môžu objednať Model 3 za ceny, ktoré začínajú na 433 000 jüanov (56 043,07 eura). Predtým bola základná cena Modelu 3 v Číne 499 000 jüanov (64 585,44 eura). Tesla na začiatku tohto roka spresnila, že plánuje začať s dodávkou prvých Modelov 3 čínskym klientom už v marci.

Tesla v súčasnosti všetky svoje vozidlá do Číny dováža. Ale zároveň stavia továreň v Šanghaji, ktorá bude v počiatočnej fáze vyrábať práve Modely 3. Americká spoločnosť v októbri informovala, že jej predaj v Číne tvrdo zasiahlo zvýšenie ciel na dovoz automobilov z USA na 40 percent v júli minulého roka v reakcii na americké clá na čínske produkty. Čína odvtedy dočasne znížila tieto clá na 15 percent.

Tesla upravila ceny svojich automobilov v Číne, aby boli dostupnejšie, a pomohli jej lepšie odolávať tlaku konkurenčných domácich výrobcov elektromobilov, ako sú napríklad Nio, Byton a XPeng Motors. Tesla chce začať výrobu v závode v Šanghaji v druhej polovici tohto roka a jej cieľom je produkovať 3 000 kusov Modelu 3 týždenne.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia