Tesla Cybertruck.

Novinky Tesla šokovala pri premiére pick-upu: Cybertruck má sci-fi dizajn a úžasné parametre

Foto: Tesla Motors

22.11. 13:47 Novinka vyzerá ako z inej planéty, jej tvary sa skladajú len z niekoľkých rovných čiar. Vynikať má odolnosťou karosérie i terénnymi schopnosťami. Na výber budú tri verzie, špičková zrýchli na 60 míľ za hodinu za 2,9 sekundy a na jedno nabitie prejde 800 km.

Takmer presne pred dvomi rokmi vyvolala spoločnosť Tesla Motors veľký rozruch, na jednom pódiu predstavila spoločne extrémny roadster a futuristický ťahač. Už vtedy sa pritom oficiálne hovorilo o druhom úžitkovo ladenom produkte. Kalifornská automobilka potvrdila vývoj pick-upu, ktorý môže zohrať kľúčovú rolu na jej ceste k zisku. Autá tejto triedy totiž dlhodobo kraľujú predajným rebríčkom v USA.

O vozidle bolo vopred známe minimum informácii. Elon Musk akurát na sociálnych sieťach avizoval označenie Cybertruck, ktoré zaváňa budúcnosťou. Dnes už poznáme dôvod. Včera vo večerných hodinách pacifického času sa totiž novinka predstavila svetu a mnohých pri premiére šokovala. Má totiž dizajn ako vystrihnutý zo sci-fi filmu. Údiv však vyvolali aj prezentované parametre, ktoré firma doplnila predbežnými cenami.  

Video

Diskusia