Takmer celým svetom aktuálne rezonuje pandémia nového koronavírusu, ktorá mala obrovský vplyv aj na automobilovú sféru. Správy o obmedzovaní výroby a zatváraní fabrík vychádzajú ako na bežiacom páse. V týchto ťažkých časoch prekvapuje americká spoločnosť Tesla Motors, nečakane totiž začala dodávať vlani predstavený crossover Model Y.

Tento elektromobil debutoval takmer presne pred rokom. Pri jeho premiére sme sa dozvedeli ceny a krátko na to začala firma prijímať predbežné objednávky, no ostrý začiatok predaja avizovala až na jeseň 2020. Svoje termíny pritom kalifornská automobilka už viackrát nedodržala. Je preto príjemná zmena, že v tomto prípade došlo k opačnej situácii.

Model Y sa dostal k prvým zákazníkom o niekoľko mesiacov skôr, než sa pôvodne čakalo. Tesla o tom informovala včera prostredníctvom videa na sociálnej sieti. Zároveň sa na internete objavili viaceré fotografie sériových exemplárov, ktoré smerujú k ich budúcim majiteľom.

Americká automobilka aktuálne ponúka výhradne modely s pohonom všetkých štyroch kolies a väčšou batériou, na domácom trhu si možno vyberať medzi variantmi Long Range alebo Performance. Už pri premiére sa však spomínali štyri verzie. Základ má doraziť do obchodov v USA na budúci rok, konkrétne detaily týkajúce sa štartu predaja elektrického crossoveru v Európe zatiaľ nemáme.