O dizajne nového elektromobilu Tesla zatiaľ veľa nevieme

Novinky Tesla Model Y: Premiéra už onedlho

Foto: Tesla

5.3. 10:07 Nové elektrické SUV kalifornskej značky bude mať premiéru 14. marca, oproti sedanu Model 3 má byť o 10% väčšie a zároveň drahšie.

Oči automobilového sveta sa momentálne upierajú do Ženevy, napriek tomu sa objavilo aj zopár správ netýkajúcich sa tamojšieho výstaviska Palexpo. Jednu z nich publikoval Elon Musk na svojej obľúbenej sociálnej sieti Twitter. Prostredníctvom kusej informácie potvrdil, že premiéra ďalšieho modelu značky Tesla Motors sa odohrá už onedlho. Debutovať má 14. marca v Los Angeles.

O dizajne nového elektromobilu Tesla zatiaľ veľa nevieme
O dizajne nového elektromobilu Tesla zatiaľ veľa nevieme
Zdroj: Tesla

O štvrtom členovi kalifornskej rodiny sa prvýkrát začalo hovoriť pred vyše dvomi rokmi. Už vtedy sa skloňovalo označenie Model Y, ktoré spolu s ostatnými písmenkami v portfóliu vytvorí provokatívny nápis S3XY. Šuškalo sa tiež o technike menšieho SUV. Na rozdiel od dua S/X nemal ypsilon priamo vychádzať zo sedanu označeného číslom 3, ale prísť s odlišnými vnútornosťami.

Okrem potvrdenia dátumu odhalenia sa Elon Musk nechal počuť, že chystaná novinka bude zhruba o 10% väčšia než trojka a taktiež bude stáť asi o 10% viac. Ponúknuť má mierne nižší dojazd z rovnakej batérie. Je teda evidentné, že aspoň akumulátor bude dvojica áut mať spoločný. Na bližšie informácie či dizajnové detaily si ešte musíme počkať. Tesla zatiaľ vozidlo ukázala len na nejasných obrázkoch, ktoré neprezrádzajú veľa. No vzhľad by mal ísť v stopách starších elektromobilov.

Už dva roky dozadu sa hovorilo, že začiatok výroby nového elektrického SUV je naplánovaný na rok 2019. Plánované odhalenie preto nemožno označiť za prekvapenie. Tesla je však známa meškaním uvedení svojich produktov a nateraz je otázne, kedy príde Model Y na cesty.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia