ikona

Novinky Tesla Model Y sa predvádza na prvej fotke

Foto: Tesla Motors

11.3. 17:41 Debut nového elektromobilu sa odohrá už vo štvrtok, zatiaľ o ňom nie sú známe žiadne konkrétne informácie.

Pred niekoľkými dňami Elon Musk na sociálnej sieti potvrdil, že spoločnosť Tesla Motors pripravuje debut štvrtého člena svojho portfólia. Vo štvrtok 14. marca odhalí v Los Angeles dlhšie avizovaný Model Y. Pôjde o SUV stojace na obdobnej technike ako sedan označený číslom tri a dvojicu budú asi spájať aj niektoré dizajnové rysy. Naznačuje to čerstvo zverejnený materiál.

SUV bude niektorými rysmi pripomínať príbuzný sedan
SUV bude niektorými rysmi pripomínať príbuzný sedan
Zdroj: Tesla Motors

Nový kalifornský elektromobil sme mohli doteraz vidieť len na nejasných náčrtoch, krátko pred premiérou sa predvádza na prvej fotke. Veľkú časť jeho tvarov na nej skrýva tieň. Napriek tomu je evidentná zavalitejšia silueta a väčšia svetlá výška než v prípade štvordverového typu, ale tiež mnohé podobné línie. To sa týka aj diódových svetlometov.

Musk dávnejšie povedal, že blízka príbuznosť medzi dvojicou S a X bola chybným krokom. Ypsilon by preto nemal byť len zvýšeným sedanom Model 3. S istou mierou technickej zhody však nepochybne môžeme rátať, minimálne batérie majú byť zhodné. Vyššia hmotnosť SUV mierne zníži dojazd. Presné číslo zatiaľ nepoznáme, dozvieme sa ho už o pár dní.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia