Tesla Model S

Novinky Tesla Model S už príde na zavolanie

Foto: Tesla

13.1. 2016 11:51 Aktualizácia softvéru s kódom 7.1 uvádza okrem iného prvok Summon. Stačí stlačiť tlačidlo a automobil sa dokáže autonómne dopraviť za vlastníkom.

Kalifornská spoločnosť Tesla Motors na sklonku minulého roka vydala siedmu verziu svojho softvéru riadiaceho elektromobil Model S. Jej najväčšou novinkou bola funkcia Autopilot. V týchto dňoch prišla ďalšia aktualizácia s kódom 7.1, ktorá opäť upravuje a rozširuje možnosti amerického vozidla. Okrem viacerých drobných zlepšení sa odohralo aj niekoľko zásadných.

Tesla prišla s ďalšou aktualizáciou softvéru elektromobilu Model S
Tesla prišla s ďalšou aktualizáciou softvéru elektromobilu Model S
Zdroj: Tesla

Update modifikuje fungovanie autopilota a prináša niekoľko obmedzení, ktoré by mali zvýšiť jeho viackrát kritizovanú bezpečnostnú stránku. Ďalej obsahuje funkciu automatického otvárania garáže cez systém HomeLink, schopnosť samostatne zaparkovať pozdĺžne i kolmo na smer jazdy či kontrolu dostupnosti nabíjacích staníc Supercharger v reálnom čase.

Aktualizácia uvádza okrem iného prvok Summon, ktorý je jej najzaujímavejšou časťou. Vďaka nemu už príde Model S k svojmu majiteľovi na zavolanie. Stačí stlačiť tlačidlo na kľúči, elektrický automobil sa následne dokáže sám naštartovať a kompletne autonómne sa dopraviť za vlastníkom. V prípade parkovania v garáži pritom zvládne aj jej otvorenie a zatvorenie.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia