Tesla Model S Shooting Brake

Novinky Tesla Model S príde ako Shooting Brake

Foto: RemetzCar

1.11. 2017 17:55 Elektrické kombi má vzniknúť v sérii 20 exemplárov. Na jeho odhalenie si musíme počkať do marca, pravdepodobne sa odohrá v Ženeve.

Medzi elektromobilmi spôsobila Tesla Model S poriadny víchor. Z dôvodu vysokej ceny síce vo väčšine krajín nepatrí k reálne najpredávanejším vozidlám kategórie, no často je tým najžiadanejším. Veľkú rolu v tom zohráva atraktívny dizajn. Čoskoro sa dočkáme jeho novej interpretácie, namiesto liftbacku príde kalifornské auto ako Shooting Brake. Teda dynamicky tvarovaný kombík.

Tesla Model S Shooting Brake môže mať premiéru na ženevskom autosalóne
Tesla Model S Shooting Brake môže mať premiéru na ženevskom autosalóne
Zdroj: RemetzCar

Tento projekt nemá na svedomí samotný výrobca, ale holandská spoločnosť RemetzCar. Tá sa počas minulého roka zviditeľnila netradičnou prestavbou „električky“ na vozidlo pohrebnej služby. Bizarný stroj vytvorila v počte jeden kus. Aktuálne však hovorí o obmedzenej produkcii, pripravované štýlové kombi má vzniknúť v sérii 20 exemplárov. O cene sa zatiaľ nehovorí.

Prípravu vyhotovenia Shooting Brake ohlásila firma spoločne so zverejnením jeho náčrtu. Na ňom môžeme vidieť upravenú líniu bočných okien i predĺženú strechu, ktorú evidentne zakončí výrazný spojler. Naznačené sú tiež tvary blatníkov. Zatiaľ nemožno vylúčiť, že okrem zmeny karosérie urobia ľudia z RemetzCar aj ďalšie dizajnové úpravy. Na odhalenie si musíme počkať do prvého marcového týždňa. Tento termín napovedá, že by sa mohlo odohrať na výstavisku v Ženeve.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia