Tesla Model S už pri svojom uvedení šokovala dynamikou porovnateľnou so superšportmi. Definitívne vyvrátila názory, že elektromobily musia byť pomalé. Postupom času pritom kalifornský výrobca uvádzal čoraz svižnejšie verzie. Aktuálny vrchol palety tvorí odroda Performance, ktorá dokáže v móde Ludicrous zrýchliť na 60 míľ za hodinu (96 km/h) len za 2,5 sekundy. Po novom však už tento údaj neplatí.

Tesla je opäť o niečo rýchlejšia, hoci zmeny sa týkali len softvéru. Vďaka aktualizácii dokáže dnešný špičkový model vystreliť na danú métu len za 2,3 sekundy. Dvojdesatinové zlepšenie sa je výsledkom režimu Cheetah Stance, čo v preklade to znamená postoj geparda. Jeho zvolenie totiž okrem iného upravuje adaptívny podvozok v štýle pripomínajúcom mačkovitú šelmu známu svojou rýchlosťou.

Predná časť sa zníži a nastavenie tlmičov sa mení tak, aby bolo pri kontrolovanom štarte (Launch Mode) vozidlo schopné vyštartovať čo najprudšie. Okrem toho tento mód prináša vyšší výkon v tempe nad 80 míľ za hodinu (129 km/h). A zlepšiť má aj tepelnú výdrž pohonného ústrojenstva, vďaka čomu môže elektromobil opakovane zrýchľovať bez citeľnej straty sily.

Model S Performance však už nezostane na vrchole značky dlho, americký výrobca má v rukáve ešte eso. Elon Musk už minulý rok potvrdil práce na vývoji verzie Plaid. Testoval ju na Nürburgringu, hovorilo sa pritom o snahe dosiahnuť rekord. Tento variant má mať dokopy tri elektrické motory. Dva na zadnej náprave, jeden na prednej. Príde taktiež s väčšími batériami než súčasných 100 kWh. Vylepšená bude i aerodynamika, čo naznačili už prototypy. Príchod novej vrcholnej verzie kalifornského liftbacku je očakávaný pred koncom tohto roka.