Tesla Cybertruck.

Novinky Tesla mení stratégiu pri svojom pick-upe: Cybertruck s tromi motormi príde skôr

Foto: Tesla Motors

10.12. 2019 9:00 Americká automobilka uprednostnila špičkový model pred najlacnejším variantom s jedinou poháňanou nápravou, na ten si záujemcovia počkajú.

Medzi najväčšie udalosti ostatných týždňov vo svete štyroch kolies možno zaradiť premiéru dlho očakávaného elektrického pick-upu z dielne Tesla Motors. Kalifornská firma odhalila model Cybertruck s uzatvárateľnou korbou, ktorý vyvolal ohlas najmä svojím netradičným vzhľadom. Okrem kontroverzného dizajnu však zaujal aj viacerými prezentovanými číslami.

Elon Musk avizoval počas prezentácie trojicu variantov. Základ disponuje pohonom zadných kolies a okrem neho sú v ponuke dve štvorkolky. Tá špičková má vzadu dvojicu elektromotorov. Na stovku má vďaka tomu zrýchliť za asi 3 sekundy, pričom výrobca uvádza pre túto verziu dojazd vyše 800 km i schopnosť potiahnuť až 6 350 kg vážiaci príves.

Vrcholný model mal pôvodne prísť ako posledný, no nakoniec bude prvý.
Vrcholný model mal pôvodne prísť ako posledný, no nakoniec bude prvý.
Zdroj: Tesla Motors

Vrcholný model pôvodne avizovala Tesla na rok 2022, no krátko po debute stratégiu pri svojom pick-upe mení. Cybertruck s tromi motormi príde nakoniec skôr. Na cesty sa má dostať ako prvý s dátumom končiacim sa číslom 2021, krátko na to by malo nasledovať  vyhotovenie Dual Motor. Americká automobilka uprednostnila špičkový model elektromobilu pred najlacnejším variantom s jedinou poháňanou nápravou. Na ten si záujemcovia počkajú, do obchodov príde až počas roka 2022.

Základná cena podliezajúca hranicu 40-tisíc dolárov sa teda stane realitou neskôr, než sa očakávalo. Podobne to ale bolo aj v prípade sedanu Model 3. Záujem o hranaté terénne vozidlo stojace na hranici osobného a úžitkového segmentu to ale pravdepodobne neovplyvní, keďže už niekoľko dní po prezentácii hlásil Musk viac než 200-tisíc predbežných objednávok.

Diskusia  ()

Video

Diskusia