Ilustračná snímka

Novinky Tesla kupuje špecialistu na akumulátory

Foto: redakcia AUTO BILD

5.2. 15:00 Tesla takmer za dve stovky miliónov kupuje spoločnosť Maxwell Technologies, ktorá sa zaoberá technológiou ukladania energie. Kúpa by jej mala priniesť pokrok vo vývoji automobilových batérií.

Výrobca elektromobilov Tesla prevezme firmu Maxwell Technologies za približne 218 miliónov dolárov (190 miliónov eur). Tesla kúpi 45,9 milióna akcií spoločnosti, ktorá pôsobí v oblasti technológií ukladania energie, po 4,75 dolára za akciu. To je o 55 percent viac v porovnaní s piatkovou (1. 2.) zatváracou cenou akcie na 3,07 dolárov.

Akvizícia by mala pomôcť Tesle vylepšiť technológiu jej batérií v čase, keď zvyšuje produkciu svojho kľúčového sedanu Model 3. Firma Maxwell vyrába takzvané ultrakapacitory, ktoré sa využívajú v batériách automobilov, aby predĺžili ich výdrž, ale aj v elektrických sieťach na uskladnenie energie. Medzi zákazníkov spoločnosti patria napríklad General Motors a Lamborghini. Firma Maxwell očakáva, že prevzatie, ktoré už schválila jej správna rada, sa uzavrie v 2. kvartáli 2019 alebo tesne potom.

Zlepšenie v oblasti uskladnenia energie je kriticky dôležité pre dva hlavné produkty Tesly - elektromobily a baterky pre domy a elektrárne. Aktuálne je výhradným dodávateľom bateriek pre elektromobily Tesla japonská spoločnosť Panasonic.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia