Novinky Tento Fiat 500 sa v aukcii predal za absolútne šialenú sumu

15.11. 2016 12:00

Klasické autá sa zdajú byť pomaly lepšou investíciou ako zlato, či cenné papiere. Stáť balík môže aj takýto drobec z roku 1971. Fiat 500 Lusso patrí k (vzrastom) najmenším klasickým pokladom našej doby. Na aukčnom portáli eBay sa samozrejme s ponukami roztrhlo vrece. Ide o krásny exemplár.

Víťaz ankety o najsexy auto všetkých čias podľa magazínu Top Gear platí za čistokrvnú klasiku. Jedno z najkrajších a najžiadanejších ľudových áut na svete sa objavilo v podobe krásneho exempláru na aukčnom portály eBay. Fiat 500 Lusso z roku 1971 pôsobí, akoby práve opustil montážnu linku turínskej fabriky. Vyvolávacia cena bola samozrejme patričná k perfektnému stavu tejto malej nádhery. Začínalo sa na čiastke 10 000 amerických dolárov (9 280 eur).

Tento Fiat 500 sa v aukcii predal za absolútne šialenú sumu

Fiat 500 z aukcie na eBay

Fiat 500 debutoval v roku 1957 a počas celej doby jeho produkcie opustilo turínsku fabriku až 3,8 milióna kusov. Ide tým pádom o jedno z najúspešnejších malých áut všetkých čias a taktiež o nesmrteľnú ikonu talianskeho dizajnu a prístupu. Na bielom exemplári z roku 1971 je skutočne skromná zbierka nedostatkov, v podobe korózie. Malý Fiat strávil väčšinu svojho života na talianskych cestách a rozhodne nejde o úzkostlivo udržiavaný garážový cukrík.

Tento Fiat 500 sa v aukcii predal za absolútne šialenú sumu

Fiat 500 z aukcie na eBay

Momentálne je teda auto v Kalifornii a je na pár drobných detailov v absolútne pôvodnom stave. Konkrétne sa však najväčšie zmeny udiali pod kapotou. V určitom bode života malého Fiatu bolo nutné vymeniť palivovú nádrž, výmenu absolvovala batéria a tesnenia. Malé Lusso má najazdených len 1 811 kilometrov a včera sa predalo za čiastku 14 955 dolárov (približne 13 880 eur). Dá sa však očakávať, že cena bude pri dobrej údržbe rásť pri raketovom vzostupe hodnôt klasických áut, môže za nie príliš dlhé obdobie dosiahnuť dvojnásobok.

Zdroj: viktor baláž

Video

Diskusia