Model Bentley Bentayga

Novinky Dizajn SUV Bentley je odhalený

Foto: carnewschina.com

13.8. 2015 11:32 Zábery vozidla v mierke 1:18 zverejnené čínskou stránkou ukazujú, ako by mal vyzerať model Bentayga. Jeho karosériu budú vyrábať na Slovensku.

Bentley už dlhé mesiace pripravuje verejnosť na príchod svojho SUV s označením Bentayga. Jeho dizajn už naznačilo viackrát prostredníctvom fotiek i videí, no stále ho kompletne neukázalo. Zdá sa však, že to už ani nebude potrebné. Čínska stránka totiž zverejnila zábery zmenšeného modelu tohto vozidla v mierke 1:18 odhaľujúce, ako by malo vyzerať v sériovej forme.

Zmenšený model Bentley Bentayga v mierke 1:18
Zmenšený model Bentley Bentayga v mierke 1:18
Zdroj: carnewschina.com

Automobil na fotkách je podľa všetkého oficiálnym produktom Bentley, jeho tvary by teda mali stopercentne sedieť so skutočným SUV. To sa bude výrazne líšiť od konceptu EXP 9 F. nejde o prekvapenie, nakoľko toto vozidlo sa nestretlo práve s pozitívnymi reakciami na dizajn. Bentayga je v porovnaní so štúdiou elegantnejšia. Karoséria má uhladenejšie hrany a viac sa drží klasických línií automobilov tejto značky. Vo svetlách i prednom nárazníku vidieť jasný rukopis modelov Continental.

Novinka má mohutnú karosériu s výraznými blatníkmi a slušnou svetlou výškou, pričom na nej nemožno prehliadnuť množstvo pochrómovaných ozdôb. Lesklý povrch majú strešné nosiče, disky kolies i výplň masky chladiča. Interiér by mal byť veľmi luxusný, pričom vďaka fotkám zmenšeného modelu môžeme vidieť dvojfarebné čalúnenie i individuálne zadné sedadlá.

Britské SUV bude mať vzadu individuálne sedadlá
Britské SUV bude mať vzadu individuálne sedadlá
Zdroj: carnewschina.com

Bentley Bentayga má stáť na rovnakej platforme ako nové Audi Q7. Jeho karoséria sa bude vyrábať na rovnakom mieste, teda na Slovensku. Z bratislavského závodu bude putovať do Británie, kde vozidlo zmontujú a pod kapotou napracú novú verziu prepĺňaného motora 6.0 W12. Ten má dosahovať výkon 447 kW (608 k) a krútiaci moment 900 Nm. Viac sa pravdepodobne dozvieme už čoskoro, nakoľko oficiálna premiéra luxusného britského SUV sa má odohrať na autosalóne vo Frankfurte.

Video

Diskusia