Ste pripravení na nové SUV-kupé? Ak áno, Škoda predstaví Enyaq Coupe iV 31. januára 2022 ako českú obdobu nemeckého Volkswagenu ID.5 a Audi Q4 Sportback E-Tron. Elektrické SUV bude mať dôležité eso v rukáve vďaka pôsobivo nízkemu koeficientu odporu vzduchu približne na úrovni 0,23, aby porazilo svoje sesterské modely založené na paltforme MEB.

Škoda Enyaq iV Coupé.
Zdroj: Škoda

To vyzýva mladoboleslavskú značku k tvrdeniu, že jej nový elektromobil bude najuhladenejší vo svojej triede. Aerodynamicky efektívnejšia karoséria sa premietne do o niečo lepšieho dojazdu, ktorý je aktuálne v prípade Audi Q4 Sportback E-Tron maximálne 497 kilometrov,  a 520 kilometrov pri VW ID.5, pričom obe čísla vychádzajú z testovacieho cyklu WLTP. Škoda už skôr oznámila, že najefektívnejšia verzia Enyaq Coupe iV bude schopná prejsť až 535 kilometrov, kým sa bude musieť opäť nabiť.

Hlavné estetické rozdiely medzi dvoma karosárskymi verziami prichádzajú od B stĺpika karosérie smerom dozadu. Práve tam sa začína strecha kupé pozvoľna zvažovať. Elegantne klesajúca línia strechy potom prechádza do veka batožinového priestoru, ktoré je zakončené výrazným spojlerom. Na zadnej časti samozrejme nemôže chýbať nápis Škoda a svetlomety s úzkymi linkami a typickým svetelným podpisom v tvare písmena C.

Ako sa s najnovším prírastkom rodiny Enyaq jazdí, si môžete prečítať v našej recenzii:

Pre porovnanie, konvenčne štylizovaný Enyaq má maximálny dojazd 510 kilometrov a výrazne vyšší koeficient odporu vzduchu s hodnotou 0,247. Pripravované kupé bude ponúkané v špecifikáciách „60“ a „80“ s pohonom zadných kolies, plus dvojmotorová verzia „80x“ s pohonom všetkých štyroch kolies. Na výber budú dve batérie (62 kWh a 82 kWh) a tri výkonnostné kategórie (177 k, 201 k a 261 k).