Novinky Tak toto je čas!!

29.6. 2018 20:00 Keď v roku 1983 Stefan Bellof zajazdil na Severnej slučke Nurburgringu čas 6 minút, 11,13 sekundy na svojom Porsche 956 C, svet sa na chvíľu zastavil v úžase a je pomerne ťažké uveriť tomu, že tento rekord ostal neporazený tak dlho, najmä v dnešnej súťaživej dobe.

 
Tak toto je čas!!
Zdroj: Rossen Gargolov
 Porsche 919 Hybrid Evo, autor: Porsche

Súvisí to však s mnohými okolnosťami a nie je to iba preto, že by sa nik o to nik nechcel pokúsiť. Okrem iného treba zohľadniť aj náklady na prenájom trate spojené s podobnými jazdami, ktoré si naozaj nemôže dovoliť hocikto.

 
Tak toto je čas!!
Zdroj: Rossen Gargolov
Pilot Porsche 919 Hybrid Evo - Timo Bernhard, autor: Porsche

Od začiatku júna tohto roka sa však Porsche pustilo tvrdo do práce a za volant pritom posadili svojho minuloročného víťaza 24-hodinoviek v Le Mans, Tima Bernharda, ktorý nebojácne pilotoval svoje Porsche 919 Hybrid Evo až ku výslednému času 5 minút a 19,55 sekundy.

 
Tak toto je čas!!
Zdroj: Rossen Gargolov
 Porsche 919 Hybrid Evo, autor: Porsche

Zatiaľ sú k dispozícii iba prvé fotografie z predchádzajúcich pokusov, ešte dnes by však malo pribudnúť aj video, na ktoré sme naozaj zvedaví, pretože aj keď sa okruh od roku 1983 zmenil, výsledný čas na 20,8 kilometra dlhom okruhu je naozaj pozoruhodný.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia