Volkswagen T-Roc R už oficiálne uvádzajú aj na Slovensku.

Novinky T-Roc R prichádza aj na náš trh: Toto je základná cena 300-koňového SUV Volkswagenu

Foto: Volkswagen

20.9. 10:25 Ostré SUV Volkswagenu základnou cenovkou hlboko podlieza hranicu 40 000 eur, už v základe má DSG a 4Motion.

Volkswagen na náš trh prináša ďalšie výkonné SUV. Pod krídlami nemeckého koncernu nájdete napríklad i španielsky model Ateca Cupra, tentokrát však ostrá novinka nesie logo VW. Ide o typ T-Roc vo vyhotovení R, ktorý má ponúknuť 221 kW (300 k) výkonu a 400 Nm krútiaceho momentu.

Volkswagen T-Roc R už oficiálne uvádzajú aj na Slovensku.
Volkswagen T-Roc R už oficiálne uvádzajú aj na Slovensku.
Zdroj: Volkswagen

Pod kapotou športového SUV z Wolfsburgu sídli prepĺňaná štvorvalcová jednotka so zdvihovým objemom 2,0 l. Samozrejmosťou tu je sériovo prítomnosť sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovky a pohonu všetkých kolies známeho pod označením 4Motion. Vďaka prítomnosti rozjazdového systému Launch Control dokáže R-ko na stovku zrýchliť v priebehu 4,8 sekundy.

K existujúcim jazdným profilom pribudol režim Race určený pre športovú jazdu aj s vypnutým ESC. T-Roc R má elektronicky limitovanú maximálnu rýchlosť na úrovni 250 km/h. Dynamické SUV brzdia zväčšené kotúče s priemerom 340 mm vpredu a 310 mm vzadu. V zákrutách sa môže spoľahnúť na športový podvozok s progresívnym riadením.

T-Roc R štandardne stojí na osemnástkach, za príplatok však sú dostupné aj 19” disky kolies. Extra sa dopláca napríklad za výfukovú sústavu “R Performance” z titánového plechu či adaptívny podvozok DCC. Dnes si už T-Roc R môžete predobjednať aj na Slovensku, jeho cenovka štartuje na úrovni 37 870 eur. 

Video

Diskusia