ikona

Novinky Volkswagen T-Roc R: 310 koní v malom SUV

Foto: AUTO BILD

4.2. 2018 10:00 Jednotlivé automobilky koncernu VW už dlhšie naznačujú, že sa schyľuje k veľkej ofenzíve športových SUV modelov. Na jej počiatku by mohol stáť Volkswagen T-Roc s technikou Golfu R. Chystajú sa aj ďalšie novinky?

Koncern VW už istý čas naznačuje, že jeho SUV nezostanú len pri bežných civilných variantoch. Seat zakladá novú značku Cupra, od ktorej sa očakáva uvedenie Atecy Cupra, o Škode Kodiaq či Karoq s prívlastkom RS sa debatuje už niekoľko mesiacov. O ambíciach Bentley Bentayga, Laborghini Urus či Audi SQ7 netreba ani debatovať.

Samozrejme, za svojimi dcérami nezaostáva ani materský Volkswagen, ktorý má so športovo-úžitkovými modelmi taktiež svoje plány. Ako prvý by mal prívlastok “R” dostať nedávno uvedený model T-Roc. Kompaktné SUV, menšie než VW Tiguan, Seat Ateca či Škoda Karoq, by mohlo byť vhodným adeptom na transplantáciu techniky Golfu R. Vidieť by sme ho pritom mohli už na marcovom ženevskom autosalóne.

My sme si T-Roc už vyskúšali a vieme si predstaviť, že výkonné pohonné ústrojenstvo a športový podvozok by k nemu sedel. Jeho svetlá výška totiž dosahuje len 160 mm, vďaka čomu je už len s bežným 1.5 TSI (110 kW/150 k) agilný aj pri rýchlom prejazde zákrut. Jeho štýlovému vzhľadu by extra balík exteriérových zmien len pomohol.

Jazdné vlastnosti by zasa priostril prepĺňaný benzínový štvorvalec so zdvihovým objemom 2,0 l. Tento motor je aktuálne ladený na 228 kW (310 k) a štandardne sa spája s pohonom všetkých kolies. Zmeny v interiéri by nemuseli byť nijak výrazné, športovejšiemu volantu a sedadlám by sa však T-Roc rozhodne vyhnúť nemal.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia