Blížiace sa sprísnenie európskych emisných predpisov prinútilo automobilky k zaujímavým krokom. Suzuki napríklad pár dní dozadu ohlásilo úžitkovú verziu typu Jimny využívajúcu benevolentnejšie limity, kým začiatkom júla ukázalo plug-in hybrid Across. Ten sa len kozmeticky odlišuje od modelu RAV4. V týchto dňoch sme spoznali ďalšie ovocie spolupráce s Toyotou, ktoré sa volá Swace.

Toto označenie dostalo hybridné kombi, ktoré Suzuki predstavilo bez priznania jeho pôvodnej identity. Ani to však nebolo potrebné. Je to totiž celkom jasne Corolla Sports Tourer, akurát s odlišným predným nárazníkom dávajúcim prednej časti o niečo športovejší vzhľad. Charakteristické svetlomety sa na rozdiel od skôr predvedeného SUV nezmenili.

V interiéri hybridného kombi sa nezmenilo takmer nič.
V interiéri hybridného kombi sa nezmenilo takmer nič.
Zdroj: Suzuki

Vzadu zmenili Japonci akurát logo, čo sa týka v podstate aj interiéru novinky a tiež jej technickej stránky. Tvorí ju dobre známe spojenie 1,8-litrového atmosférického benzínového štvorvalca s elektromotorom dosahujúce výkon 90 kW (122 k). No čo je pre výrobcu aktuálne kľúčové, tento reťazec prináša oficiálne emisie oxidu uhličitého na úrovni 99 g/km.

Swace bude dostupný výhradne v hybridnej verzii. A taktiež sa má predávať len vo forme kombi, na rozdiel od modelu Corolla ponúkajúceho tri rôzne karosérie. Do európskych obchodov dorazí novinka Suzuki počas zimy. Cenu zatiaľ nepoznáme, zaujímavé bude najmä porovnanie s obdobne nakonfigurovaným produktom nesúcim logá značky Toyota.