Suzuki začalo vlani predávať štvrtú generáciu typu Jimny. Netrvalo však dlho a začalo byť jasné, že bude mať problém so splnením čoraz prísnejších limitov emisií. Automobilka napriek tomu techniku nezmenila. Začiatkom tohto roka sa preto japonské vozidlo postupne vytratilo z cenníkov, no jeho absencia bude nakoniec krátka. Aktuálne sa totiž na európske trhy vracia.

Emisné normy tento malý off-road obchádza šikovnou fintou. Suzuki uvádza do obchodov jeho úžitkový variant a potvrdzuje tak špekulácie kolujúce už v januári. Jimny má teda len dvojmiestny interiér. Za sedadlami sa nachádza deliaca priečka a batožinový priestor, ktorý sa môže pýšiť objemom až 863 litrov. Má teda ešte o 33 l viac než pôvodný model pri sklopení zadných operadiel.

Interiér modelu Jimny bude po novom výhradne dvojmiestny.
Interiér modelu Jimny bude po novom výhradne dvojmiestny.
Zdroj: Suzuki

Navonok je všetko po starom, predstavené vozidlo akurát stojí na čiernych plechových diskoch namiesto ľahkozliatinových. Jeho technická stránka zostáva nezmenená. Jimny má naďalej 1,5-litrový atmosférický štvorvalec s výkonom 75 kW (102 k), ktorý poháňa všetky kolesá cez päťstupňovú manuálnu prevodovku. Na jeho emisie oxidu uhličitého sa však vďaka úžitkovej kategorizácii pozerá Európska únia benevolentnejším okom. Suzuki plánuje predaj spustiť začiatkom budúceho roka, cena zatiaľ známa nie je.