Po vyše dvadsiatich rokoch sa Suzuki Jimny dočká zásadnej modernizácie. Nové zábery z krajiny vychádzajúceho slnka potvrdzujú hranatý vzhľad populárneho malého off-roadu. Už budúci rok bude zrejme dostupný aj pre našincov, cenu však zatiaľ nepoznáme. Šikovná terénna krabička by mala byť odhalená na októbrovom podujatí v Tokiu. Jej vzhľad poznáme už teraz, na internete sa objavilo množstvo kompletne odhaľujúcich záberov.

Jimny hovorí podobným dizajnovým jazykom ako Mercedes triedy G
Zdroj: Carscoops

Terénny japonský drobec evidentne neprešiel žiadnou radikálnou zmenou po uniknutých fotkách z minulého roku. Zachovaný zostáva krabicový retro dizajn, ktorým sa odkláňa od predošlej zaoblenejšej karosérie. Jimny si vždy rozumel s terénom a bude tomu tak i naďalej s dostupným pohonom všetkých kolies.

Potrebnú silu bude štvorkolka čerpať od jedného z dvojice benzínových agregátov. Objemnejší 1,2-litrový motor je zatiaľ zahalený rúškom tajomstva. Menší litrový trojvalec s označením Boosterjet by mal byť ladený na 81 kW (110 koní) a do kopca ho má tlačiť 170 Nm krútiaceho momentu. K týmto hodnotám bude menšiemu agregátu pomáhať turbodúchadlo.

Interiér odložil svoju zložitosť a neprehľadnosť bokom
Zdroj: Carscoops

Z pohľadu vodiča je evidentná všadeprítomná funkčnosť. Relatívne veľké ľahko dostupné ovládacie prvky a jednoduchá palubná doska majú za úlohu pôsobiť nerušivo. Punc modernosti dodáva dotykový displej infotainmentu a multifunkčný volant. Na nie príliš ostrej fotografii zvnútra si môžeme všimnúť aj automatickú prevodovku.

Dostupnosť manuálu a všetky ostatné detaily by sme sa mali dozvedieť na októbrovom autosalóne v Tokiu. Predaj by mal odštartovať už v zime, no záujemcovia z Európy si na samuraja budú musieť počkať minimálne do začiatku budúceho roku. Rôzne farebné kombinácie šikovného Japonca si môžete prezrieť aj v krátkom videu.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD