ikona Maruti Suzuki Swift DZire je sedan určený

Novinky Suzuki bude v Indii predávať nový sedan Swift

Foto: Suzuki

17.1. 2012 15:00 Druhú generáciu regionálneho modelu Maruti Suzuki Swift DZire sa podarilo zachytiť ešte pred oficiálnou premiérou.

Japonská automobilka Suzuki priniesla na indický trh v roku 2008 model Swift DZire, vyrábaný v spolupráci s lokálnym producentom Maruti. DZire vychádza z globálneho hatchbacku Swift, ponúka však praktickejšiu karosériu sedan. Keďže „svišť“ nedávno prišiel v tretej generácii, premiéra čaká aj nový model Swift DZire.

Maruti Suzuki Swift DZire je sedan určený
Maruti Suzuki Swift DZire je sedan určený
Zdroj: Suzuki

Automobil vyrábaný pod značkou Maruti Suzuki ešte na svoje oficiálne odhalenie musí počkať, na svete už sú však fotografie jeho finálnej verzie. Exemplár určený na testovacie jazdy sa podarilo zachytiť čitateľovi stránky Indianautosblog. Fotografie odhaľujú exteriér aj interiér automobilu, tvar a veľkosť batožinového priestoru však ostáva tajomstvom.

Swift dostal v zadnej časti centimetre navyše, dĺžka by však nemala presiahnuť štyri metre. Nové sú zadné svetlá, sklo a veko batožinového priestoru. Jeho objem z toho určite profitoval, no po dizajnovej stránke pôsobí miniatúrny sedan trochu komicky. Od hatchbacku sa DZire líši aj upravenými nárazníkmi, prednou maskou a novými diskami kolies.

Sedan má praktickejšiu zadnú časť a väčší
Sedan má praktickejšiu zadnú časť a väčší
Zdroj: Suzuki

Druhá generácia Maruti Suzuki Swift DZire by sa do predaja v Indii mala dostať už v najbližších týždňoch. Na pohon malého sedanu majú slúžiť dva štvorvalce, originálny 1,2-litrový benzínový agregát a 1,3-litrový naftový motor MultiJet od Fiatu. Cena novinky na indickom trhu zatiaľ nie je známa.

Video

Diskusia