Škoda Karoq

Novinky SUV Škody bude "Made in Slovakia", v Bratislave začnú čoskoro vyrábať kompaktný Karoq

Foto: netcarshow.com

9.12. 2019 13:00 Škoda potrebuje viac výrobných kapacít, pomôže jej slovenská fabrika koncernu Volkswagen.

Koncern Volkswagen v posledných mesiacoch upieral zrak na novú tureckú fabriku, ktorá mala zväčšiť výrobnú kapacitu celej skupiny automobiliek a odľahčiť niektoré európske továrne. Vojenské operácie Turecka v Sýrii však spôsobili, že prípravné práce tejto výrobnej jednotky sú aktuálne pozastavené a koncern sa tak musí pozerať po iných možnostiach navýšenia výrobnej kapacity.

Generálny riaditeľ Škody, Bernhard Maier, v nedávnom rozhovore pre server Automotive News Europe prezradil, že ak by česká automobilka mala dostatočné výrobné kapacity, ročne by mohla predávať o 100 000 automobilov viac. Toto číslo má pritom neustále stúpať. Pomôcť vykryť dopyt prevyšujúci ponuku má teraz slovenská koncernová továreň VW, vyrábať sa u nás bude Škoda Karoq.

Podľa slov Maiera by "sa už o výrobe Karoqov v Bratislave rozhodlo a odštartuje budúci rok". Zatiaľ nie je známe, o aké množstvo SUV Škody pôjde. Okrem potvrdenia výroby kompaktného SUV v bratislavskej fabrike CEO mladoboleslavskej automobilky počas interview opätovne dementoval správy o tom, že zo Škody by sa mal stať konkurent Dacie. Vysvetlil, že slová Herberta Diessa, ktoré k tomuto kroku viedli, sa týkali nedávneho vyhodnocovania stratégie koncernu. Trhová orientácia Škody sa nateraz meniť nebude.

 

Video

Diskusia