Q5 zostáva základom úspechu značky Audi na trhu SUV. V celosvetovom meradle neexistuje jediný typ Audi, ktorý by sa predával vo vyšších objemoch.

Audi Q5 novej generácie - vizualizácia.
Zdroj: Auto Bild

Takmer 300 000 predajov po celom svete v roku 2021 z neho robí nielen najobľúbenejší model nemeckého výrobcu s označením Q, ale aj celkovo najpredávanejší. Je populárne v Európe, Číne, Severnej Amerike – prakticky kdekoľvek na svete, kde značka pôsobí.

Možno to vysvetľuje, prečo nová generácia prejde len evolučnou premenou a nie na totálnym prehodnotením. Naše obrázky odhaľujú, že základom dizajnu je stále veľká osemuholníková mriežka chladiča lemovaná štíhlymi svetlometmi

Nos novinky sa však sa zdá vyšší a hranatejší. Silnejšie ramená vzadu doplní osvetľovací pruh po celej šírke namiesto delených zadných svetiel súčasného modelu.

Ako veľmi sa Q5 zmení? Pozrite si aktuálnu generáciu pre porovnanie

Značka už elektrifikovala Q5 s príchodom modelu Q5 e-tron v Číne, ale tento model sa do Európy nedostane. V súlade so stratégiou elektrifikácie Audi v Európe nebude existovať žiadna generácia Q5 EV. Auto bude hostiť finálnu generáciu spaľovacích motorov, ktorú technický šéf Oliver Hoffman opísal ako „najlepšiu“, akú kedy uviedli.

Anketa: Páči sa vám zmena Audi Q5?

Mohlo by vás zaujímať: