Mercedes-AMG GT so štvordverovou karosériou je označovaný aj ako "super-AMG". Ide o vozidlo, ktoré má dosť priestoru pre celú rodinu,  no zároveň človeku vyrazí dych nekompromisnými jazdnými vlastnosťami. To najmä vo verzii GT 63 S, ktorú sme dokonca aj testovali.

Teraz štvordverové kupé dostáva decentnú modernizáciu, ktorá sa však spočiatku dotkne len šesťvalcových variantov s označením "53". Vrcholná V8 prejde faceliftom neskôr, no mal by mať podobný rozsah. Súčasťou omladenia je niekoľko vizuálnych balíkov, ktoré majú vylepšovať imidž. Jedna dokonca odkazuje priamo na variant V8. Zmenila sa aj ponuka exteriérových farieb (pribudli tri nové) a diskov kolies.

Mercedes-AMG GT 4-dverové kupé po facelifte.
Zdroj: Mercedes-AMG

Podstatne zaujímavejšie novinky nájdete na adaptívnom vzduchovom podvozku automobilu. AMG hovorí, že má špeciálne tlmiče s dvomi ventilmi, ktoré neustále prispôsobujú svoje nastavenie aktuálnym podmienkam. V praxi to znamená, že tlmiaca sila každého z nich sa vie nastaviť tak, aby vyhovovala napríklad prechodu cez veľkú výtlk, alebo naopak jazde po perfektnom asfalte. Systém s označením AMG Ride Control+ by mal beztak pomerne komfortnému športovcovi dodať ešte pohodlnejšie jazdné vlastnosti.

Mercedes-AMG GT 4-dverové kupé po facelifte.
Zdroj: Mercedes-AMG

Už dlhšie sa povráva, že štvordverové GT z Affalterbachu dostane aj nekompromisnú plug-in hybridnú verziu. Tá má spájať silu štvorlitrového motora V8 s elektromotorom. Očakáva sa, že výkon tejto dvojice sa bude pohybovať okolo 588 kW (800 k) a 1 000 Nm. Vozidlo, ktoré ju bude mať k dispozícii, by mohlo niesť označenie GT 73e. Či sa však klebety naplnia, to uvidíme až o niekoľko mesiacov.