Subaru Solterra má na trhy po celom svete doraziť až v polovici roka 2022, no do veľkej miery si ho môžeme poobzerať už teraz. Stačí priblížiť či obrátiť niektoré oficiálne fotografie, ktoré aktuálne zverejnila japonská automobilka. Vieme, že Solterra dostane neobyčajný kokpit, kde bude prístrojový štít do istej miery suplovať úlohu head-up displeja. Prezrádza to fakt, že prístrojovka je pritisnutá blízko k čelnému sklu, zatiaľ čo na tajomnej fotografii interiéru jasne vidieť dlhý tunel volantu.

Subaru Solterra.
Zdroj: Subaru

Dominantným prvkom kabíny bude veľký horizontálny displej infotainmentu, pod ktorým sa budú nachádzať dva rady tlačidiel ovládajúcich funkcie klimatizácie automobilu, ale napríklad aj ventilovania a vyhrievania sedadiel. To bude, spolu s vyhrievaním volantu, automatické. Vyhrievané  môže byť aj čelné sklo.

Subaru Solterra dostane nový imidž, ktorý dnes nemá žiadny model tradičnej japonskej automobilky, no nemožno povedať, že by nečerpal základ v histórii. Zreteľné je napríklad bohaté využitie ochranných plastov presahujúcich do karosérie vozidla, v tomto prípade od kolesa až po predný reflektor.

Subaru Solterra.
Zdroj: Subaru

Elektrický crossover bude mať módny tvar pripomínajúci SUV-kupé, ale aj svalnaté nárazníky a výrazné prelisy karosérie.  Nápadná bude krátka kapota, ktorá je typická pre elektromobily. Predné svetlá budú využívať full-LED techniku. Zaujmavé budú aj koncové svetlá ukončené dvojicou pásikov na veku kufra, ktoré pôsobia, ako keby sa svetelný pás pomaly vytrácal. Vtipné a originálne riešenie. Technické údaje novinky sa zatiaľ Subaru darí držať v tajnosti, vieme však, že vozidlo vzniká v kooperácii s automobilkou Toyota.