Z vizuálneho hľadiska nie je rozdiel medzi starým a novým modelom príliš drastický. Oproti starému súrodencovi má však nový Levorg agresívnejší  vzhľad, ktorý podtrhujú športové doplnky ako väčšia mriežka prednej masky, nové svetlomety a hranatejší dizajn.

Prototyp stojí na platforme z dielne Subaru, ktorú vyžívajú aj modely Ascent a Impreza, čo má prispieť k príjemnejšiemu zážitku z jazdy. Pod kapotou sa nachádza plochý benzínový motor s objemom 1.8 litra, ktorý je vybavený turbodúchadlom, priamym vstrekovaním paliva a technológiou spaľovania chudobnej zmesi, ktorá má priniesť nižšiu produkciu emisií.

Subaru prichádza s modernizovaným modelom Levorg.
Zdroj: Subaru

Okrem týchto noviniek má automobil disponovať množstvom pokročilých bezpečnostných prvkov, medzi ktoré môžeme napríklad zaradiť 360-stupňový pohľad s kombináciou kamery a radarov, či systémom predkolízneho brzdenia aj za zníženej viditeľnosti. Nový Levorg bude tiež vybavený mapou a lokátorom vozidla, ktoré budú spolupracovať pri zistení polohy automobilu a rozoznávať tvar cesty nachádzajúcej sa pred vami. Táto technológia navyše podporuje aj jazdu bez použitia rúk v preťažených dopravných situáciách.

Ďalším prvkom bezpečnostnej výbavy bude aj automatické oznámenie o zrážke, ktoré v prípade nehody pošle výstrahu operátorovi. Ten bude kontaktovať záchranné služby. Vodič sa bude môcť v takejto situácii spojiť s operátorom len jednoduchým stlačením tlačidla. Úplne nový Levorg by mal byť uvedený na trh v druhej polovici roku 2020.