Subaru prichádza s novou generáciou modelu, ktorý v súčasnosti patrí medzi jeho najdôležitejšie. Rodinné kombi Outback, známe svojimi terénnymi schopnosťami, sa kompletne mení. Na prvý pohľad to tak možno nevyzerá, no auto, na ktoré sa pozeráte, má s jeho predchodcom spoločné len pramálo. Nový model je priestrannejší než predošlý, vzdialenosť medzi stredmi predných a zadných sedadiel sa zväčšila o 10,8 mm, vzdialenosť medzi cestujúcimi vľavo a vpravo narástla vo výške bedrového kĺbu o 30 mm a vo výške pliec o 7 mm. Šírka otvoru batožinového priestoru sa zväčšila takmer o 30 mm, podlaha batožinového priestoru je dlhšiao 23,9 mm a objem batožinového priestoru narástol o 10 l na terajšiu hodnotu 522 l (so vzpriamenými operadlami sedadiel).

Nové Subaru Outback (2021).
Zdroj: Subaru

Japonská novinka ponúka vo výbave množstvo rôznych praktických prvkov. Vo vozidle Subaru prvýkrát používa systém elektrického ovládania dverí batožinového priestoru bez použitia rúk s funkciou vyklopenia krytu batožinového priestoru jedným dotykom. To umožňuje otvárať batožinový priestor jednoduchým pohybom lakťa v blízkosti senzora zabudovaného do loga. Na bočných stenách batožinového priestoru sa nachádzajú vylepšené háčiky a sieťkové vrecko,vďaka ktorým možno predmety v batožinovom priestore jednoducho upevniť sieťou. Outback je štandardne vybavený vylepšenými strešnými lyžinami s integrovanými výklopnými priečnikmi a viazacími otvormi, vďaka ktorým možno popruhy upevniť priamo o strešné lyžiny. Stúpadlá v priestore dverí sú širšie a majú protišmykový povrch, čo zaisťuje stabilitu pri nakladaní batožiny do strešného boxu.

Outback nie je len praktickejší, ale aj modernejší. Palubovke dominuje 11,6-palcová dotyková obrazovka. Je súčasťou najmodernejšieho informačno-zábavného systému v ponuke Subaru s novým používateľským rozhraním, ktoré vodičovi pomáha pri upravovaní nastavení vozidla a pripájaní smartfónov. K používateľskému komfortu prispieva aj možnosť pripojiť k infotainmentu smartfón prostredníctvom rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. Systém monitorovania vodiča (DM) zasa prispieva nielen k bezpečnosti, ale aj ku komfortu, a to vďaka kamere na rozpoznávanie tváre, ktorá identifikuje človeka na sedadle vodiča, na základe čoho môže systém automaticky upraviť polohu sedadla a vonkajších spätných zrkadiel a tiež nastavenia klimatizácie.

Nové Subaru Outback (2021).
Zdroj: Subaru

Nový model je najbezpečnejší Outback všetkých čias. Vďaka tenkým stĺpikom karosérie, veľkým preskleným plochám, tvaru sedadiel a celému radu vyspelých bezpečnostných technológií na úrovni svetovej špičky ponúka bezpečnosť v každom ohľade. Pýši sa štedrou štandardnou výbavou, zahŕňajúcou asistenčnú technológiu EyeSight 4. generácie. Systém dvoch sterokamier má teraz rozšírený, takmer zdvojnásobený zorný uhol a nový softvér na rozpoznávanie objektov v obraze. Vodič má k dispozícii 11 bezpečnostných funkcií, vrátane noviniek ako je pokročilý adaptívny tempomat s funkciou udržiavania vozidla v strede jazdného pruhu, núdzový asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu,systém rozpoznávania dopravných značiek s inteligentným obmedzovačom rýchlosti, systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu pomocou vibrovania volantu, systém prevencie opustenia jazdného pruhu (schopný rozpoznať aj zatrávnené predely či okraje vozovky) a protikolízny brzdový systém s rozšírenou podporou pri prevencii kolízií na križovatkách.

Nové Subaru Outback (2021).
Zdroj: Subaru

Do balíka bezpečnostných prvkov pribudla aj už spomínaná technológia rozpoznávanie tváre z dielne Subaru v podobe systému monitorovania vodiča (DMS), ktorá vodiča upozorní v prípade straty pozornosti alebo únavy. Novinkou v štandardnej výbave modelu Outback je aj funkcia automatického brzdenia pri cúvaní (RAB), ktorá vodičovi pomáha predchádzať kolíziám pri cúvaní. Bohatá bezpečnostná výbava zahŕňa aj systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD), viacsmerový monitor využívajúci prednú kameru, zadnú kameru a bočné kamery na eliminovanie mŕtvych uhlov v záujme zvýšenia bezpečnosti, a systém upozornenia na objekty v priestore zadných sedadiel.