Radenie v ešte rýchlejšom tempe zabezpečuje nová 7-stupňová dvojspojková prevodovka. V dôsledku zmeneného prevodového pomeru poskytuje prevodovka na všetkých prevodových stupňoch lepšiu akceleráciu. Druhá generácia je ľahšia približne o 20 kg a to aj vďaka ľahkým kovaným 20-palcovým kolesám s keramickým brzdovým systémom. Predný stabilizátor je vyrobený z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami. Spolu s dvomi spojmi ojnice z červeného eloxovaného hliníka znižuje hmotnosť a zvyšuje dynamiku priľnavosti na ceste.

Audi R8 Coupé V10 GT RWD
Zdroj: Audi

Edícia bude limitovaná a výroba sa skončí presne po 333 kusoch dostupných pre celý svet. Druhá generácia v podobe Audi R8 Coupé V10 GT RWD prichádza 12 rokov po slávnostnom odhalení jeho predchodcu, modelu Audi R8 GT. Oproti prvej generácií s tou istou pohonnou jednotkou s výkonom 520 koní, sa pri Audi R8 Coupé V10 GT RWD výkon vyšplhal na 620 koní. Výsledkom je zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy.

Sacie potrubie je pre R8 GT v čiernej lakovanej farbe. Prvý krát je použitý jazdný režim Torque Rear. Preklz je na zadnej náprave riadený systémom kontroly trakcie (ASR) a ponúka 7 úrovní podpory. Od prvej ktorá umožňuje malý sklz, po siedmu, ktorá umožňuje veľký sklz. Na želanie je pre R8 GT
k dispozícii ešte športovejší podvozok, vďaka ktorému si môžete individuálne nastaviť polohu trimovania a úrovne kompresie a odskoku.

Nový model dostal na rozlíšenie aj čierny nápis R8 GT na zadnej strane auta. V čiernej farbe sú aj všetky ostatné emblémy. Zaujímavosťou je číslovanie modelov, ktoré si zákazníci môžu nájsť v strede voliacej páky na karbónovej vložke. Audi Sport GmbH vyrába R8 GT prevažne ručne v Böllinger Höfe. Cena tohto superšportiaku začína na 225 000 eurách. Dostupné na predaj bude od roku 2023. Bohatú galériu nájdete tu

Mohlo by vás zaujímať: