Novinky Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Foto: TASR

18.3. 15:00 Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1 500 mostov.

Stovky mostov v Česku potrebujú urýchlene opravu, alebo sú už uzavreté. Celkovo je v Česku 1 646 mostov v kritickom a desiatky z nich sú v havarijnom stave.

Neodkladnú generálku potrebuje napríklad most, ktorý na Morave spája Vyškov s priemyselným predmestím. Stavba, ktorá sa klenie nad frekventovanou železničnou traťou medzi Brnom a Ostravou, je podľa cestárov hodnotená stupňom VII a z technického hľadiska je v havarijnom strave. Portál iDNES uviedol, že má k dispozícií oficiálny prehľad o stave mostov v celej republike.

Podobných mostov v Česku je podľa aktuálnej kontroly 84. Na časti z nich je pre bezpečnosť zakázaná premávka vozidiel. Iné sú provizórne podopreté a čakajú ma rekonštrukciu. Ďalších približne 1 500 mostných konštrukcií dostalo od technikov po dôkladnej kontrole vo všetkých krajoch druhú najhoršiu známku, stupeň VI.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia