Je pravdepodobné, že juhokórejská značka čelila zatiaľ najväčšej revíznej kampani v celej histórii elektrických automobilov. Po sporoch medzi výrobcom Hyundai a dodávateľom batérií LG Energy sa konečne dostala na povrch príčina anomálií v batériách, ktoré môžu spôsobiť vznietenie. Po dôkladných štúdiách, ktoré boli vykonané, je podľa záverov príčinou požiarov kórejského crossoveru ohnutá anódová príruba vo vnútri článkov.

Vnútro batériových článkov, ktoré skladujú elektrickú energiu vo vozidle, nakupuje Hyundai od externého dodávateľa LG Energy. Aj to je jeden z dôvodov, prečo už spočiatku výrobca odmietol obvinenia na svoju stranu. Tieto ohnuté anódové príruby podľa vyhlásenia zverejneného juhokórejským ministerstvom pre životné prostredie, infraštruktúru a dopravu (MOLIT), umožnili kontakt lítiového povlaku na anódovej prírube s katódou. Táto situácia môže spôsobiť skrat, pri ktorom dôjde k požiaru. Smutným príkladom je 16 elektrických automobilov v Kanade, Austrálii a Južnej Kórei, ktoré zhoreli do tla.

Všetky dotknuté batérie pochádzajú z továrne Nanjing v Južnej Kórei, kde spoločnosť LG Energy vyrábala nielen články určené pre Hyundai, ale aj pre General Motors, ktorá ich nainštalovala do modelu Chevrolet Bolt EV. Cena tejto následnej zvolávacej akcie sa vyšplhala na 738 miliónov eur. Niet pochýb, že neočakávané výdavky budú mať negatívny vplyv na účet spoločnosti. Hyundai začne s výmenou batérií v 75 680 modeloch Kona Electric, 5 716 modeloch Ioniq Electric a 305 modeloch autobusov Eles City. Stať by sa tak malo už 29. marca v Južnej Kórei a v apríli sa začne výmena na zahraničných trhoch.

Hyundai prišiel na problém s batériami.
Zdroj: businesskorea.co.kr

Problémy s batériami, ktoré ohrozili obľúbenosť modelu Kona Electric spôsobili, že juhokórejský výrobca si vybral pre svoju novú 100 % elektrickú značku ako hlavného dodávateľa spoločnosť SK Innovation. V Európe zažije čoskoro svoj debut s týmto príslušenstvom aj prvý Ioniq 5. Spojenectvo s SK Innovation prichádza v rozhodujúcom okamihu, keď je spoločnosť v spore s bývalým dodávateľom LG Energy. Kontroverzný právny konflikt vedú v Spojených štátoch amerických.