Cieľom priestoru Mooncity e-mobility store je po dobu 6 mesiacov – od 6.5. do 6.11.2021 aktívne propagovať elektromobilitu na príklade sériovo vyrábaných modelov koncernu Volkswagen, ktoré sú na Slovensku dostupné v predaji, vrátane možností nabíjania v domácnostiach, vo firmách a na verejných nabíjacích staniciach. O jeho vznik sa zaslúžili spoločnosti Spoločnosti Porsche Slovakia a Porsche Inter Auto Slovakia, ale aj ZSE Drive a Volkswagen Finančné služby.

Na projekte sa podieľajú značky Volkswagen, Audi a Porsche, ktoré v expozícii vystavia štyri svoje modely a počas trvania výstavy ich budú postupne obmieňať. Za Volkswagen to budú ID.3 a ID.4, vrátane najnovšej športovej verzie ID.4 GTX s pohonom všetkých kolies. Značka Audi vystaví modely e-tron Sportback,  e-tron GT a najnovší Q4 e-tron. Záujemcovia si budú môcť po predchádzajúcej registrácii tieto vozidlá aj prakticky vyskúšať v rámci plánovaných testovacích jázd. Do statickej expozície prispeje aj značka Porsche modelmi TaycanTaycan Cross Turismo.

Návštevníci nájdu v Mooncity e-mobility store aj vystavené vybrané produkty “Lifestyle“ zúčastnených značiek, vrátane vozidiel mestskej elektrickej mikromobility, ako aj špecifické príslušenstvo pre elektromobily.  Vďaka spolupracujúcim partnerom ZSE Drive (spoločnosť Západoslovenská energetika, a.s.) a Volkswagen Finančné služby sa záujemcovia dozvedia aj praktické informácie, podrobnosti o inštalácii nabíjacích zariadení a možnostiach financovania elektrických vozidiel.

Osobitným prvkom bude informačný panel s interaktívnymi funkciami prostredníctvom QR-kódov, ktorý vedie záujemcov cez všetky otázky týkajúce sa elektromobility – od výberu vozidla, cez alternatívy nabíjania a prepočty nákladov až po možnosti využívania zelenej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. V rámci sprievodných podujatí sa uskutoční napríklad oficiálne uvedenie modelu Volkswagen ID.4 na slovenský trh, ako aj rozličné workshopy súvisiace s témou elektrickej mobility. Pre najmenších návštevníkov bude pripravený detský kútik.

Expozícia Mooncity e-mobility store  bude umiestnená v predajnom priestore s rozlohou 410 m2 na prízemí v centrálnej zóne nákupného centra Aupark. Toto miesto nebolo zvolené náhodou. V tomto nákupnom centre  funguje najväčší nabíjací HUB pre elektromobily v Bratislave. V rámci nabíjacieho ZSE Drive HUBu sa dajú elektromobily ultra rýchlo nabíjať jednosmerným prúdom s výkonom až do 350 kW, pričom ďalšie 4 parkovacie boxy umožňujú nabíjanie vozidiel striedavým prúdom s nabíjacím výkonom 22 kW prostredníctvom wallboxov ZSE Drive. Výstava Mooncity e-mobility store bude otvorená denne od 10. do 21. hodiny, 7 dní v týždni – rovnako ako ostatné obchodné prevádzky bratislavského obchodného centra Aupark.