Mitsubishi L200 so stanom na streche sme si mali možnosť vyskúšať ešte v jeho predchádzajúcej generácii a doteraz na neho spomíname ako na jedno z najzaujímavejších testovacích vozidiel ostatných rokov. Stráviť niekoľko nocí v pohodlnom stane na streche upraveného off-roadu, to je zážitok, na ktorý sa nezabúda do konca života. V našom prípade išlo o vozidlo špeciálne upravené českou firmou Dajbych.

Mitsubishi L200 s balíkom "GT" od GentleTent.
Zdroj: Mitsubishi

Na nemeckom trhu sa tentokrát Mitsubishi spojilo s firmou GentleTent, ktorá má široké portfólio expedičných stanov a príslušenstva. Z modelu L200 novej generácie, ktorý sme už testovali, dokáže táto spoločnosť spraviť doslova dom na kolesách. V jednom z jej stanov, konkrétne označenom ako GT Pickup, sa dokonca dá aj pohodlne postaviť. Ide o variant umiestnený na striebornom vozidle. Konštrukcia stanu je nafukovacia, takže sa s ním pracuje veľmi ľahko. O jeho flexibilite svedčí i fakt, že má hmotnosť len 27 kg.

Na modrej L200 zasa vidíte umiestnený stan "GT Roof" s hmotnosťou 25 kg. Ten síce neposkytuje toľko vnútorného priestoru, no korba je tu využitá ako komplexná kuchyňa. Je v nej zakomponované vysúvacie umývadlo, sporák na varenie a rôzne skrinky na potraviny, príbory či hrnce. Verzia GT aj s kuchynkou stojí približne 3 600 eur, za 1 949 eur si k nej však ešte treba prikúpiť špeciálny hardtop, ktorý celé príslušenstvo skryje. Veľký stan GT Pickup stojí 3 410 eur. Unikátna výbava od GentleTent je pre L200 dostupná zatiaľ len na Nemeckom trhu.