Kia Sorento.

Novinky Sorento štvrtej generácie na ďalších skiciach: Kia prezentuje aj prepracovaný interiér

Foto: Kia

14.2. 8:20 Veľké kórejské SUV bude mať geometrické krivky karosérie, dojem robustnosti bude navodzovať i zvnútra. O technike toho zatiaľ veľa nevieme.

Do otvorenia ženevského autosalóna zostávajú posledné týždne. Nie je preto prekvapením, že jednotlivé značky postupne prezrádzajú viac o svojich debutantoch pripravovaných na jeho pôdu. Kia nie je výnimkou. Pod svetlami výstaviska Palexpo predstaví okrem iného aj Sorento štvrtej generácie, o ktorom sme v ostatnom čase už dvakrát hovorili.

Na sklonku januára unikla na internet hŕstka fotiek prezrádzajúcich veľa o dizajne tohto veľkého SUV. Juhokórejská firma krátko na to zverejnila prvé náčrty. Teraz vozidlo ukazuje na ďalších skiciach, ktoré ale neprezrádzajú prakticky nič nové. Okrem základných kriviek sú tu dobre viditeľné aj tvary nárazníkov či diskov kolies. Tie majú nadpriemernú veľkosť, v praxi budú iste výrazne menšie.

Uhladené krivky súčasnej generácie SUV nahradia výrazné hrany.
Uhladené krivky súčasnej generácie SUV nahradia výrazné hrany.
Zdroj: Kia

Prostredníctvom nových materiálov Kia prezentuje aj výrazne prepracovaný interiér, ktorý opäť ponúkne veľa miesta a tri rady sedadiel. Tie sme zatiaľ nevideli. No prednú časť kabíny už zachytávali aj neoficiálne fotografie, aktuálne obrázky prakticky iba potvrdzujú ich autenticitu. Vnútorný priestor vozidla prejde zásadnou premenou.

Sorento bude aj zvnútra navodzovať dojem robustnosti, v čom majú prsty hranaté tvary. Týka sa to najmä výrazných výduchov ventilácie. Digitálny prístrojový panel nemožno označiť za prekvapenie, očakávané je tiež použitie najnovšieho multimediálneho systému Kia s 10,25-palcovou obrazovkou. Tá nadväzuje na displej pred vodičom.

Sorento chce evidentne zaujať aj dizajnom vnútorného priestoru.
Sorento chce evidentne zaujať aj dizajnom vnútorného priestoru.
Zdroj: Kia

Veľkému infotainmentu síce možno rozkazovať najmä dotykom, ale ponechal si aj viaceré fyzické ovládače. Konvenčnú ergonómiu má tiež modul klimatizácie. Zaujímavé ovládanie bude mať automatická prevodovka, ktorá siahla po rotačnom prvku použitom napríklad v elektromobile e-Niro. O samotnej technike SUV toho zatiaľ veľa nevieme. Je však jasné, že detaily sa dozvieme najneskôr začiatkom marca.

Video

Diskusia