Dizajnovo sa sériové modely evidentne inšpirovali sériou konceptov.

Novinky Smart prinesie do Frankfurtu dve inovované autá: Budú to výhradne elektromobily

Foto: Smart

2.9. 12:56 Dvojica modelov nesúcich štítky EQ dostane náhradu za masku chladiča, odlišné svetlá či kolesá. Meniť sa možno budú aj parametre.

Už na budúci týždeň otvorí svoje brány najvýznamnejší európsky autosalón tejto jesene. Viaceré premiéry pripravené pre jeho pôdu už poznáme, o ďalších teraz informoval Smart. Nemecký špecialista na drobcov prinesie do Frankfurtu dve inovované autá, ktoré nesú označenie ForTwo a ForFour. Budú to výhradne elektromobily s prívlastkami EQ, dcérska značka koncernu Daimler už totiž so spaľovacími motormi končí.

Vzhľad prednej časti dvojice malých áut prejde viacerými úpravami.
Vzhľad prednej časti dvojice malých áut prejde viacerými úpravami.
Zdroj: Smart

Svojich debutantov naznačila automobilka prostredníctvom dvoch obrázkov. Jeden ukazuje skicu menšieho trojdverového exemplára, kým na druhej sa nachádzajú náčrty štvordverového variantu s vyzdvihnutím kľúčových dizajnových prvkov. Tým základným bude evidentne perforovaná náhrada za masku chladiča zasahujúca hlboko do predného nárazníka.

Meniť sa majú svetlomety, ktoré dostanú diódovú architektúru vychádzajúcu z konceptov prezentovaných v ostatných rokoch. Neodmysliteľnou súčasťou faceliftu sú disky kolies so sviežim dizajnom. Kozmetická retuš nepochybne zasiahne aj zadnú časť dvojice áut Smart a nejaké úpravy sa asi nevyhnú interiéru. Vo vnútri však pravdepodobne nepôjde o nič radikálne.

Dizajnovo sa sériové modely evidentne inšpirovali sériou konceptov.
Dizajnovo sa sériové modely evidentne inšpirovali sériou konceptov.
Zdroj: Smart

Otáznik zatiaľ visí nad technickou stránkou. Je pravdepodobné, že elektrický pohon dvojice prejde aspoň malými vylepšeniami. Vnútornosti aktuálnych elektromobilov Smart totiž začínajú za súpermi zaostávať. Dosahujú maximálny výkon 60 kW (82 k) a pri kapacite batérie 17,6 kWh prejdú na jedno nabitie maximálne 160 kilometrov. Tieto čísla by sa mohli zlepšiť. No zatiaľ to nie je isté, definitívne údaje sa pravdepodobne dozvieme až vo Frankfurte.

Diskusia  ()

Video

Diskusia