Elektromobil podporuje dobíjanie maximálnym výkonom 40 kW.

Novinky Na slovenský trh prichádza najlacnejší elektromobil: Kúpiť sa bude dať za menej než 10-tisíc

Foto: Škoda

5.10. 10:01 Mladá Boleslav uvádza do predaja elektrický model Citigo, ktorý prichádza s jednou úrovňou vybavenia. Objednávky začína prijímať aj na plug-in hybrid Superb.

Autosalóny bývajú často miestom ohlásenia predajných cien a tohtoročné podujatie v Nitre nie je výnimkou. Dozvedeli sme sa na ňom tuzemské čísla platné pre viacero noviniek. Prispelo k nim aj zastúpenie značky Škoda, vďaka ktorej prichádza na slovenský trh najlacnejší elektromobil. A popri ňom tiež PHEV verzia vlajkovej lode.

Oba tieto modely sme spoznali počas hokejového šampionátu v Bratislave, teraz sa dajú konečne objednať. Z dvojice je podľa predpokladu dostupnejší batériový hatchback Citigo. Zaň si importér plánuje nateraz bez opcií pýtať 17 590 eur, čím vozidlo pohodlne podlieza všetkých konkurentov. V cenníku to zastúpenie českej značky označuje za akciovú sumu po odrátaní bonusu 3 600 eur platného do 30.11.2019.

V prípade českého elektrického hatchbacku je jedinou opciou lak.
V prípade českého elektrického hatchbacku je jedinou opciou lak.
Zdroj: Škoda

Elektromobil je teda o niečo drahší než na domácej pôde. No pozitívnou správou je, že nejde o nejakú sparťanskú výbavu. Jediný dostupný variant obsahuje 16-palcové ľahkozliatinové disky, LED denné svietenie, automatickú klimatizáciu, zadné parkovacie senzory, tempomat či svetelný a dažďový senzor. Priplatiť sa dá iba za lak, buď 252 alebo 379 eur.

Uvádzanú čiastku teda nemožno nijak zásadné zvýšiť, pričom záujemcovia o model CitigoE iV môžu požiadať o štátny príspevok. Ten má podľa nedávno publikovaných informácií dosiahnuť 8 000 eur. V preklade to znamená, že elektrická Škoda sa bude dať v praxi kúpiť za menej než 10-tisíc. A to už celkom stojí za zváženie.

Škoda Superb iV sa na slovenskom trhu začína predávať od 32 930 eur.
Škoda Superb iV sa na slovenskom trhu začína predávať od 32 930 eur.
Zdroj: Škoda

S finančnou úľavou možno rátať aj pri plug-in hybride Superb iV. Aj pri ňom hovorí slovenské zastúpenie značky o zľave platnej do konca novembra, tentokrát ide o 1 500 eur. Základná cena elektrifikovanej vlajkovej lode po jej odrátaní podlieza 33-tisíc. Týka sa to liftbacku vo vybavení Ambition, v ponuke je však aj karoséria kombi a vyššie úrovne Style či Laurin & Klement.

Štandard je v tomto prípade podstatne bohatší. Obsahuje 17-palcové ráfiky, diódové svetlomety, adaptívny podvozok, dvojzónovú klimatizíciu, zadnú kameru a parkovacie senzory na oboch koncoch karosérie, vyhrievanie predných sedadiel, infotainment s 8-palcovým displejom a navigáciou i bezkľúčové rozhranie. To je solídna ponuka.

Na elektromobil sa má vzťahovať dotácia 8-tisíc eur, pri plug-in hybride je to 5-tisíc.
Na elektromobil sa má vzťahovať dotácia 8-tisíc eur, pri plug-in hybride je to 5-tisíc.
Zdroj: Volkswagen

Vyššie verzie prinášajú odlišné kolesá, full-LED predné svetlá, digitálny prístrojový panel a 9,2-palcový infotainment či kožené čalúnenie. Pri najdrahšom kombi sa ceny štartujú na úrovni 40 870 eur. A k dispozícii je tu množstvo opcií, ktorými možno účet ešte výrazne zvýšiť. No taktiež ju možno znížiť štátnym príspevkom. Keďže ide o plug-in hybrid, dosahovať by mal úroveň 5-tisíc.

Diskusia  ()

Video

Diskusia