Nitin Gadkari, minister pre cestnú dopravu a diaľnice, pre agentúru Reuters potvrdil, že India sa zapísala do Guinessovej knihy rekordov za najrýchlejšie vybudovaný úsek asfaltovej cesty položenej bez prerušenia prác. Rýchlostná cesta bola postavená na úseku NH-53 medzi Amravati a Akolo v provincii Maharashtra.

75-kilometrovú cestu postavili za rekordný čas 105 hodín a 33 minút. Keďže sa s týmto časom zapísali do Guinessovej knihy rekordov, budeme konkrétnejší. Začalo sa 3. júna o 7:27 a práce boli ukončené 7. júna o 17:00. Cesta je vybavená aj značkami a dopravným značením. Na tomto projekte sa podieľalo približne 720 robotníkov zo stavebnej spoločnosti Rajpath Infracon.

"Obzvlášť by som sa chcel poďakovať našim inžinierom a pracovníkom, ktorí pracovali dňom i nocou na dosiahnutí tohto úžasného úspechu," uviedol Nitin Gadkari v jednom zo svojich tweetov. "Cesta spojila veľké mestá ako Kalkatu, Rajpur, Nagpur, Akola, Dhule a Surat. Preteká regiónom našej krajiny bohatým na suroviny. Preto bude tento úspech pre cestujúcich veľkou úľavou a občanom sa skráti čas cestovania,“ dodal minister. Čo myslíte, zapíše sa aj Slovensko jedného dňa do knihy rekordov, napríklad za "perfektne" vymyslený diaľničný úsek D1 a D4?