Prvým modelom spoločnosti Geely, ktorý bude uvedený na slovenský trh, bude Geometry C s plne elektrickým pohonom. "Táto udalosť je pre našu skupinu mimoriadne dôležitá, predovšetkým vzhľadom na ťažké výzvy, ktorým v súčasnosti čelia mnohé automobilové značky, ktoré sú v Európe už známe a etablované. Geely ako jedna z najväčších čínskych automobilových značiek nielenže vyrába vysokokvalitné vozidlá, ale má aj výrobné kapacity na to, aby mohla zákazníkom aj potenciálnym predajcom dodávať vozidlá v požadovanej kvalite a množstve." - povedal Viktor Molnár, generálny riaditeľ spoločnosti Grand Automotive Central Europe.

Auto s nevšedným názvom Geometry C meria na dĺžku 4 432 mm, na šírku 1 833 mm a je vysoké 1 560 mm. Dizajn prednej časti vozidla je jednoduchý, so svetlometom v tvare čepele a veľkými diskami kolies, ktoré dodávajú športový pocit. Dizajn zadnej časti kopíruje dizajn prednej časti. Spojené zadné svetlá sú zložené z 216 LED svetelných zdrojov, ktoré prezentujú rafinovaný vzhľad. Nový model Geometry C, ktorý bude u nás v predaji už začiatkom budúceho roka, bude mať inovovaný dizajn prednej časti a zadných svetiel, ale zachová si dizajn plávajúcej strechy a skrytých kľučiek dverí.

Geely Geometry C
Zdroj: Geely

Geometry C je vybavená aktívnym inteligentným systémom riadenia teploty, ktorý dokáže pracovať pri teplotách od -30 °C do 55 °C. Zabezpečuje výkon a stabilitu batérie a zvyšuje bezpečnosť prostredníctvom aktívneho monitorovania, aktívneho alarmu a aktívneho nastavenia. Spoločnosť Geely zadefinovala veľký význam otázkam bezpečnosti batérií a vytvorila ekosystémové usporiadanie okolo priemyselného reťazca batérií vrátane jeho predchádzajúcich a následných častí prostredníctvom spoločného podniku, vlastného vývoja a vlastnej výroby v oblasti inovačných technológií batérií, materiálov pre batérie, prevádzky nabíjania a výmeny batérií, recyklácie a opätovného použitia.

Vlajkový model Geometry C, ktorý bol vystavený na rokovaní medzi spoločnosťami Geely a Grand Automotive, má dojazd podľa WLTP 460 km a maximálny krútiaci moment 310 Nm, ktorý dokáže zrýchliť z 0 km/h na 100 km/h len za 7,7 sekundy, čím plne uspokojí každodenné potreby používateľov. Údaje WLTP pre model Geometry C, ktorý sa začne vyrábať v budúcom roku a bude predávaný v Európe, budú ešte upresnené. Okrem toho je vozidlo vybavené systémom inteligentného riadenia spotreby energie (SEM) vyvinutým spoločnosťou Geely. Systém SEM prostredníctvom riadenia energetickej účinnosti založeného na algoritmoch v piatich dimenziách (ukladanie energie, úspora energie, znovuzískavanie energie, riadenie energie a zosilňovanie energie) realizuje nízku spotrebu energie, presnosť riadenia energie a vysoko účinnú rekuperáciu energie, čím zabezpečuje takmer 100 % presnosť odhadu dojazdu.

Geely Geometry C
Zdroj: Geely

"Po dlhých rokovaniach sme dosiahli dohodu so spoločnosťou Geely Auto International Corporation o všetkých bodoch distribučnej zmluvy pre tri krajiny, takže od tohto momentu začneme spoločne budovať značku Geely v strednej a východnej Európe. Sme obzvlášť hrdí na to, že Grand Automotive je prvou spoločnosťou v Európskej únii, ktorá podpísala zmluvu s importérom Geely, čo jasne dokazuje, že naše aktivity v oblasti importu značiek do viacerých krajín ich presvedčili, že sme hodní zastupovať túto etablovanú čínsku značku. V blízkej budúcnosti je naším prvoradým cieľom správne umiestnenie značky vrátane modelu Geometry C a vybudovanie siete predajcov a popredajných služieb. Keďže v tomto regióne zastupujeme viacero značiek, máme možnosť rýchlo a efektívne vybudovať celý logistický proces, a to ako pre automobily, tak aj pre náhradné diely," dodal Viktor Molnár.

"Spoločnosť Geely, ktorá sa snaží ponúkať vysokokvalitné produkty zákazníkom na celom svete, úspešne koordinuje vývoj so spoločnosťami Volvo, Polestar, Lotus, Smart a ďalšími známymi automobilovými značkami, ktoré vlastní a spravuje skupina Geely Holding. Ako globálny podnik spoločnosť Geely aktívne súťaží na svetovom trhu. Spoločnosť Geely vytvorila bohatú produktovú maticu, ktorá zahŕňa vozidlá so spaľovacím motorom, modely elektrických vozidiel, hybridné vozidlá, vozidlá na metanol a autobatérie na výmenu. Vďaka významným investíciám do výskumu a vývoja a integrácii globálnych vedomostí spoločnosť Geely vytvorila aj zážitok z jazdy, ktorý prevyšuje ich očakávania pre viac ako 12 miliónov používateľov na celom svete. Keďže značka Geely prvýkrát vstupuje na trh Európskej únie, toto partnerstvo so spoločnosťou Grand Automotive Central Europe predstavuje významný krok vpred pre globalizačné ambície spoločnosti Geely," povedal Cook Xue, výkonný viceprezident spoločnosti Geely Auto International Corporation.

Geely Geometry C
Zdroj: Geely

Geometry C od spoločnosti Geely bude možné objednať od januára 2023 a prvé vozidlá dorazia do stredoeurópskeho regiónu Q1 roka 2023. Vďaka dobre zavedenému dodávateľskému reťazcu spoločnosti Geely sa očakáva, že čas potrebný na výrobu bude v porovnaní s konkurenciou krátky, t.j. od objednávky po dodávku uplynú približne štyri mesiace.

Mohlo by vás zaujímať: