Ernest.to je prvý slovenský online pneuservis, ktorý vodičom zjednodušuje život. Prezúvanie kolies je jednou z povinností, ktorú často z rôznych dôvodov odkladáme. Dnes už však na to máte o dôvod menej - cez aplikáciu Ernest.to si viete termín na prezúvanie zarezervovať pohodlne online na presný čas. Ide o horúcu novinku, ktorú spoločnosť aktuálne v testovacom režime spúšťa v Prešove.

V automotive priemysle nám chýbala appka. Chceli sme niečo jednoduché, svižné a prehľadné, nie ťažkopádne telefonáty do servisov.
Ľuboš Gelányi, CEO Ernest.to

Naše otázky o inovatívnej službe nám zodpovedal jej CEO, Ľuboš Gelányi. Aké má s Ernest.to plány a čo presne ponúka už dnes?

V čom tkvie najväčšia výhoda aplikácie Ernest.to?

Naša dlhodobá vízia je posunúť služby pre motoristov do modernej doby. Každý, kto musel niekedy riešiť servis auta už určite zažil aký problém je objednať sa do servisu, celkovú netransparentnosť cien v tejto oblasti a nutnosť sa komplikovane dohadovať s technikmi o termínoch, úkonoch a cenách.

Aplikácia Ernest.to je už dostupná v testovacom režime v Prešove, vyskúšať ju môže každý.
Zdroj: Ernest.to

Ernest.to ponúka jednoduchý spôsob ako sa tomuto všetkému vyhnúť. Jednoducho sa objednáte na úkon, ktorý potrebujete, dopredu vidíte cenníkovú cenu a vyberiete si servis, ktorý vám vyhovuje. Podobne ako si objednávate donášku jedla alebo taxík.

Aká bola zásadná výzva, ktorú ste pri tvorbe tohto ekosystému pre motoristov museli prekonať a kedy ste začali s vývojom služby?

Náš Ernest.to ekosystém spočíva v prepojení rezervačného systému pre autoservisy s aplikáciou pre motoristov. Najväčšia výzva spočívala v nájdení našich prvých partnerov, ktorí mali odvahu zmeniť interné procesy a svoju prevádzku digitalizovať. Našťastie máme inovátorov aj v tomto segmente a medzi nimi hľadáme našich zákazníkov.

Koľko pneuservisov je už zapojených do vášho systému?

Momentálne sme spustili aplikáciu pre zákazníkov v Prešovskom regióne, kde máme 4 pneuservisy a niekoľko STK. Službu testujeme a zbierame spätnú väzbu. Rezervačný systém pre servisy využívajú desiatky servisov po celom Slovensku a budeme vyhodnocovať, aký región spustíme ako ďalší.

Aká je dostupnosť vašej služby v rámci Slovenska? Dá sa povedať, že nezáleží, kde sa človek nachádza, pretože sa vždy dostane k pneuservisu v rozumnej vzdialenosti?

Aplikáciu práve testujeme v Prešovskom regióne, kde by naozaj človek nemusel cestovať ďaleko, aby prezul svoje auto.

Aplikácia Ernest.to je už dostupná v testovacom režime v Prešove, vyskúšať ju môže každý.
Zdroj: Ernest.to

Ako dlho musím priemerne čakať na výmenu pneumatík, keď využívam aplikáciu Ernest.to?

Čakať vôbec nemusíte, viete si vybrať termíny ešte v ten deň alebo hneď nasledujúci. Naši inžinieri do Ernest.ta zasadili inteligentný algoritmus, ktorý nájde aj tú najmenšiu medzierku v kalendári a preto môžete termín dostať oveľa skôr ako by ste čakali.

Je cena za mnou rezervovanú službu pevná a poznám jej plnú výšku vopred?

Cena je vždy plne pod kontrolou našich partnerov. Ernest.to nemá vplyv na zverejnenú cenu ani na skutočne zaplatenú cenu. Jedným z naším cieľom je aj platba cez aplikáciu a preto vynakladáme nemalé úsilie aby sme spolu s našimi inovátormi dokázali dospieť do modelu kde cena bude predvídateľná a konečná. Sme si istí, že aj v tomto segmente to je možné.

Viem si termín objednať na úplne presný čas?

Samozrejme, termín je na presný čas. Náš systém vám ponúka voľné termíny podľa toho aké máte auto, napríklad či ide o osobné alebo nákladné vozidlo, a podľa toho koľko trvá vami vybraný úkon. Napríklad prezutie trvá dlhšie, ak máte iba jednu sadu diskov.

Čo ak so skúsenosťou v pneuservise nebudem spokojný? Môžem úkon reklamovať?

Rovnako ako keď vám nechutí v reštaurácii, odporúčame nedostatky služby vyriešiť s technikom priamo na mieste pri preberaní vozidla. V prípadoch keď to nejde, sme tu pre vás a náš zákaznícky servis je pripravený pomôcť.

Hodnotia vaši užívatelia jednotlivé pneuservisy? Môžem si vyberať aj na základe toho, ktorý z nich má najlepšie hodnotenie?

Toto je funkcionalita, na ktorej pracujeme a pri plnom spustení aplikácie bude pre zákazníkov veľmi dôležitá.

Aplikácia Ernest.to je už dostupná v testovacom režime v Prešove, vyskúšať ju môže každý.
Zdroj: Ernest.to

Viem si cez vašu aplikáciu objednať aj možnosť uskladnenia pneumatík v danom pneuservise?

Aplikácia je plne flexibilná na ponuku našich partnerov. Prezúvanie, geometria, uskladnenie alebo akákoľvek iná služba. Ernest.to sprostredkuje čokoľvek.

Platím cez aplikáciu, napríklad cez G Pay, alebo na mieste, v danom pneuservise?

Aktuálne je možné zaplatiť len priamo na prevádzke. Platba cez platobnú bránu v aplikácii je už na ceste a naši zákazníci majú na čo tešiť. G Pay je v pláne a považujeme ju za samozrejmosť.

Aké sú vaše ďalšie plány s aplikáciou? Môže sa čoskoro stať komunikačným portálom medzi motoristami a poskytovateľmi služieb vo všeobecnosti? Či už ide o STK, servisy alebo detailingové štúdiá?

Náš cieľ je, aby mohol mať moderný človek všetko, čo potrebuje k svojmu autu, v jednej appke. Aby ste sa vedeli na jeden klik objednať na akúkoľvek službu, či už ide o STK, výmenu oleja alebo umytie. Aby ste si vedeli pozrieť prehľad svojich úkonov, podobne ako servisnú knižku.

Appka vás upozorní, ak je čas objednať sa na STK alebo keď treba prezuť či vymeniť olej. Naše plány ale siahajú ešte ďalej. Čo by ste povedali na to, ak by niekto Vaše auto vyzdvihol a zaniesol na prezutie? Alebo ešte lepšie, prišiel prezuť Vaše auto priamo k Vám domov?