To, že francúzske autíčko vyrábané vo fabrike PSA pri Trnave je skutočne v obľube, dokazujú predajné čísla za prvé dva mesiace roka 2021. Model 208, ktorý sa vyrába na Slovensku, sa za prvé dva mesiace stal najpredávanejším vozidlom v Európe. Aby toho nebolo málo, Peugeot 2008 dosiahol vynikajúci výsledok obsadením tretej  pozície za mesiac a celkovo sa nachádza na štvrtom mieste za prvé dva mesiace roku 2021, čo predstavuje nárast až o 64% v porovnaní s rokom 2020 na trhu, ktorý za rovnaké obdobie klesol o 21%.

Peugeot 208 PureTech 130 EAT8 Allure.
Zdroj: Marek Pokrývka

Tým pádom sa nachádzajú v TOP 5 najpredávanejších vozidiel Európy až dva modely francúzskej automobilky. Takže už druhý mesiac po sebe nie je číslom 1 Volkswagen Golf. Vo Februári 208 suverénne nahradila na čele modelového rebríčka Toyotu Yaris. Tento výsledok je vzhľadom na súčasnú situáciu pre Peugeot veľmi povzbudivý.

Posledný rok, v ktorom sa automobil s levími pazúrmi umiestnil na takejto vysokej pozícii, uplynul ešte v marci 2008 s modelom 207. Môžeme očakávať, že podobný rozruch na trhu spôsobí aj najnovší model 308, ktorý svojim exteriérom zasiahol slepé miesto a zároveň sa stále nevymyká praktickým proporciám, po ktorých zákazníci tak bažia.