Lancia prvýkrát ukázala Deltu Integrale verejnosti v roku 1979 na autosalóne vo Frankfurte. Koncom 80. a začiatkom 90. rokov ovládla svetový šampionát v rely a prvá verzia Evoluzione bola predstavená koncom roka 1991. V tomto prípade ide o verziu Evoluzione II, ktorá bola predstavená v júni 1993. S týmto faceliftom Lancia vylepšila dvojlitrový 16-ventilový motor a zvýšila aj jeho výkon.

Lancia Delta Integrale.
Zdroj: Silverstone Auctions

Vzhľadom na vylepšenia je Evoluzione II jedným z najvyhľadávanejších a najobľúbenejších modelov, ktorý dosahuje závratné ceny. Toto konkrétne auto bolo predané do Japonska v roku 1993, ale v roku 2011 sa vrátilo do Veľkej Británie. Nie je známe, koľko majiteľov vystriedalo, no je veľmi vyhľadávané práve pre špeciálnu modrú farbu Lord Blue.

Lancia Delta Integrale.
Zdroj: Silverstone Auctions

Ako poznamenal Silverstone Auctions, keď ho Atkinson kúpil v máji 2021, Lancia mala najazdených niečo pod 87 000 kilometrov. Za takmer dva roky najazdil tento známy herec s autom takmer tri tisícky kilometrov, no na meradlách sa ešte „neotočilo“ 90-tisíc kilometrov. Atkinson za tento čas prehnane nešetril a poriadna kopa účteniek svedčí o tom, že sa o auto staral tak, ako si zaslúžilo a udržiaval ho v dobrom stave. Jeho hodnota sa odhaduje na 75- až 85-tisíc eur. Dražba tohto veľmi exempláru sa uskutoční 25. februára.

Mohlo by vás zaujímať: