Ford Bronco R.

Novinky Slávne americké SUV sa vracia: Majiteľom tohto svetla má byť moderný Ford Bronco

Foto: Ford

3.1. 14:00 Drsná pretekárska verzia predstavená v novembri naznačila zachovanie klasických tvarov populárneho vozidla. Teraz sa na internet dostala fotka svetlometu, ktorý dokumentuje dizajnový návrat k jeho pôvodným vydaniam.

Športovo-úžitkové vozidlá leteli na americkom trhu dávno pred väčšinou ostatného sveta. Veľký cveng tam mal napríklad model Ford Bronco, ktorý však v roku 1996 po troch dekádach a piatich generáciách skončil. Automobilka ale teraz pripravuje jeho oživenie. Potvrdila ho začiatkom roka 2017, pričom jeho príchod avizovala na ten súčasný.

Slávne americké SUV sa teda vracia a jeho výrobca naň upozornil aj v prvej polovici novembra predstavením drsnej pretekárskej verzie. Tá naznačila zachovanie klasických hranatých tvarov. O konkrétnych podrobnostiach sa však pri nej nebolo treba baviť, nakoľko takmer všetko bolo na terénnej oblude špecifické. No teraz sa na svetlo sveta asi dostal prvý konkrétny prvok.

Aj v prípade amerického SUV sa majú retro tvary prelínať s modernou.
Aj v prípade amerického SUV sa majú retro tvary prelínať s modernou.
Zdroj: Bronco6G.com

Špecializované internetové fórum Bronco6G.com prinieslo záber kruhového predného svetlometu, ktorý pravdepodobne obsahuje diódový obrys a smerovku nadväzujúcu naň z vnútornej strany. Majiteľom tohto svetla má byť práve moderný Ford. Reálne ide len o detail, no dokumentuje dizajnový návrat k pôvodným vydaniam populárneho vozidla v spojený s modernými riešeniami hodnými roka 2020.

Novinku síce bude možné formálne zaradiť do kategórie SUV, ale z technického hľadiska pôjde skôr o off-road. Bronco má stáť na modifikovanej platforme používanej pick-upom Ranger. Očakávať teda môžeme tuhý rám, nad konkrétnou konštrukciou náprav ešte visí otáznik. To isté platí pre paletu motorov. V hre je 2,3-litrový štvorvalec EcoBoost, ale tiež dva väčšie šesťvalce z rovnakej rodiny pohonných jednotiek. Reálne vyzerá najmä twin-turbo s objemom 2,7 litra.

Na konkrétnejšie informácie si musíme počkať. No zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že Ford Bronco šiestej generácie chce konkurovať menám ako je Jeep Wrangler. S ním ho má dokonca spájať prítomnosť odnímateľnej strechy a dverí. Momentálne nie je jasné, kedy by sme z vozidla mohli spoznať viac než len svetlomet.

Diskusia  ()

Video

Diskusia