Novinky Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Foto: Dreamstime

17.3. 10:00 Európania stále kupujú menej áut, minimálne v prvých dvoch mesiacov tohto roka. Pocítil to aj Volkswagen a rovnako ako v prípade Škody bol hlavnou príčinou prepad čínskeho trhu.

Predaj nových áut v Európskej únii (EÚ) pokračoval v poklese aj vo februári.
Počet registrácií nových áut v EÚ sa vo februári medziročne znížil o jedno percento na 1 114 692, a to aj napriek miernemu zotaveniu na niektorých veľkých trhoch, uviedla asociácia európskych výrobcov áut ACEA. V januári predaj klesol o 4,6 percenta.

Po päťmesačnom poklese sa dopyt po nových autách vo februári mierne zvýšil v Nemecku (+2,7 percenta), Francúzsku (+2,1 percenta) a Británii (+1,4 percenta). V Španielsku naopak klesol o 8,8 percenta a v Taliansku o 2,4 percenta. Za prvé dva mesiace (január-februrár) počet registrácií v EÚ medziročne padol o 2,9 percenta na 2 310 099.

Niektoré trhy zaznamenali za prvé dva mesiace výrazné zníženie. Predaj v Španielsku padol o 8,4 percenta a v Taliansku o 4,9 percent. Ostatné veľké trhy boli stabilnejšie, keď predaj v Nemecku stúpol o 0,6 percenta, vo Francúzsku o 0,5 percenta a v Británii klesol o 0,6 percenta.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia