Prvá z dvoch dizajnových skíc ukazuje nanovo tvarovanú a výraznejšiu prednú časť modernizovaného modelu Škoda Karoq. Širšiu, aktuálne šesťuholníkovú masku chladiča, zdobia výrazne zdvojené rebrá, pod ktorými je vidieť široký otvor prívodu vzduchu. Predné svetlomety sú celkovo užšie ako predtým a siahajú až k maske chladiča. Novo vedená línia svetiel pre denné svietenie je rozdelená na dve časti. Pod ňou je umiestnené druhé svetlo, kde sa nachádzajú hmlové svetlomety alebo – vo vrcholnom prevedení – separátny modul LED. Toto usporiadanie svetiel dodáva vozidlu idúcemu v tme charakteristický „štvoroký“ vzhľad.

Škoda Karoq - skica zachytávajúca facelift modelu.
Zdroj: Škoda

Druhá skica ponúka pohľad na novo navrhnutú zadnú časť modelu Karoq. Okrem dlhšieho zadného spojlera a opticky upraveného zadného nárazníka s čiernym difúzorom je zo skice zrejmé aj nové prevedenie ostro tvarovaných zadných svetiel. Rovnako, ako predné svetlomety, sú aj tieto svetlá plochejšie ako predtým, vďaka čomu zvýrazňujú šírku vozidla. Pre modely značky Škoda typické kryštalické štruktúry dodávajú zadným skupinovým svetlám, ktoré sa aj naďalej vyznačujú charakteristickou grafikou v tvare písmena C, mimoriadny optický akcent.

S modelom Karoq, ktorý je „menším bratom“ modelu Kodiaq, urobila značka Škoda v roku 2017 ďalší krok v realizácii svojej vtedajšej SUV ofenzívy. Omladená Škoda Karoq bude mať premiéru 30. novembra, a to v rámci digitálnej prezentácie pre zástupcov médií.