Po uvedení batériovej verzie hatchbacku Citigo sa Mladá Boleslav chystá naplno vstúpiť do segmentu elektromobilov. Uvedie do neho crossover Enyaq iV, ktorý sa svetu predvedie už čoskoro. Premiéru má naplánovanú na 1. september. Jeho odhaleniu predchádzalo zverejnenie obrázkov interiéru, teraz sa česká automobilka rozhodla venovať exteriérovému dizajnu.

Škoda zverejnila štyri skice svojho elektrického SUV, ktoré nám dávajú dobrú predstavu o jeho zovňajšku. Veľké prekvapenia ale neprinášajú. Sériový model sa vo viacerých rysoch drží konceptu Vision iV prezentovaného na vlaňajšom ženevskom autosalóne, aj keď na rozdiel od neho nebude mať strechu v štýle kupé. Vo všeobecnosti je veľmi blízko vizualizácií vytvorených pre našich nemeckých kolegov.

Na rozdiel od konceptu Vision iV bude strecha klesať len mierne.
Na rozdiel od konceptu Vision iV bude strecha klesať len mierne.
Zdroj: Škoda

Enyaq dostane agresívnu prednú časť so zamračenými LED Matrix svetlometmi, medzi ktorými bude vyplnený gril obsahujúci horizontálnu diódovú linku. Nárazník má pomerne športové tvary. Samozrejmosť na náčrtoch sú obrovské disky kolies, v realite ale budú o poznanie menšie. Zadná časť obsahuje výrazný strešný spojler a štíhle svetlá s charakteristickým vzhľadom.

Necelé tri týždne pred svetovým debutom tak Škoda pridáva ďalšie časti skladačky, z ktorej už veľa nechýba. Technické detaily elektromobilu stojaceho na platforme MEB sme totiž spoznali na prvej jazde už niekoľko mesiacov dozadu. Jeden veľmi dôležitý údaj však zatiaľ chýba, známa nie je cena elektrického SUV. Na jej špecifikáciu si budeme musieť počkať.