Novinky Škoda Vision RS

27.9. 2018 21:00 Posledné skice, ktoré Škoda zverejnila pred otvorením brán autosalónu v Paríži, zobrazujú veľmi atraktívne vozidlo, ktoré však evidentne sľubuje trošku viac, ako dokáže splniť.

Pohon typu Plug-in hybrid síce Škoda už ohlasuje dlhšie, predpokladáme však, že sa ukáže najskôr v iných modeloch a pevne veríme, že modely s prívlastkom RS ešte ostanú nejaký čas verné benzínu.

 
Škoda Vision RS
Zdroj: SKODA Auto
 Škoda Vision RS, autor: Škoda

V každom prípade, štúdia Vision RS má pod kapotou motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) s elektromotorom s výkonom 75 kW (102 k). Spoločný výkon je 180 kW (245 k), vďaka ktorému by štúdia mala zrýchliť z 0 na 100 km/h za 7,1 s. Z 80 na 120 km/h to zvládne dokonca za 8,9 s. Pokiaľ by sa vodič snažil, iónovo-lítiový akumulátor s kapacitou 13 kWh (ktorý možno nabiť za 2,5 hodiny) by mal umožniť autu precestovať na elektriku až 70 kilometrov.

 
Škoda Vision RS
Zdroj: SKODA Auto
 Škoda Vision RS, autor: Škoda

Špecialitou štúdie je biely lak, ktorý vďaka xirallicovým kryštálom získava jemne modrastý odtieň. Lak sa skladá z troch vrstiev so špeciálnymi organickými zložkami, odráža teplo a znižuje tak teplotu interiéru. S výraznou bielou ostro kontrastuje tmavý karbón z recyklovaného polyesteru. Okrem mnohých exteriérových prvkov ho nájdete aj v interiéri. Karbónové sú aj sedačky, ktoré sú potiahnuté Alcantarou a na na bokoch majú malé vlajočky, ktoré pripomínajú založenie Československa pred 100 rokmi. Ďalším príkladom zodpovedného prístupu k životnému prostrediu sú koberce z veľmi pevnej netkanej textílie Piňatex, vyrábanej z dlhých vlákien listov ananásovníka.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia