Škoda predstavila novú verziu elektromobilu Enyaq L&K, ktorý je poctou zakladateľom českej automobilky Laurinovi a Klementovi. Vozidlo ponúka dva varianty pohonu: iba so zadnou nápravou alebo s pohonom všetkých kolies, pričom obe verzie sú vybavené modernizovaným systémom pohonu s jednotným výkonom 210 kW.

Škoda Enyaq Laurin & Klement
Zdroj: Škoda

Enyaq L&K 85 s pohonom zadných kolies dosahuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 6,7 sekundy, čo je takmer o dve sekundy rýchlejšie ako iné vozidlá, ktoré sú aktuálne v ponuke. Okrem toho sa môže pochváliť predĺženým dojazdom 570 km v cykle WLTP. Na druhej strane, verzia s pohonom všetkých kolies, Enyaq L&K 85x, zrýchli z 0-100 km/h len za 6,6 sekundy a ponúka dojazd 550 kilometrov na jedno nabitie.

Zvýšený dojazd oboch variantov Škoda pripisuje optimalizovanému riadeniu batérie, ktoré umožňuje modelu Enyaq L&K nabiť sa z 10 % na 80 % v priebehu 30 minút. Okrem toho automobilka od modelového roku 2024 zavádza predhrievanie batérie. Táto funkcia sa môže aktivovať automaticky na základe navigačných vstupov pri ceste k nabíjacej stanici alebo manuálne prostredníctvom palubného systému vozidla.

Škoda Enyaq Laurin & Klement
Zdroj: Škoda

Enyaq L&K sa pýši aj významnými vylepšeniami softvérového vybavenia, ktoré obsahuje systém ME4.0 s novým používateľským rozhraním zodpovedajúcim inovovanej vizuálnej identite značky. Prepracovaná štruktúra menu zabezpečuje intuitívnu orientáciu, aby boli frekventované funkcie ľahšie dostupné.

Informačno-zábavný systém poskytuje komplexný prehľad o stave batérie, zjednodušené ovládanie ventilácie a klimatizácie a aktualizované navigačné mapy. Prístrojový panel Virtual Cockpit a head-up displej prezentujú novú grafiku a vizuálnu identitu značky.

VYCHUTNAJTE SI NOVINKU V DETAILNEJ GALÉRII, KLIKNITE SEM

Okrem technologického pokroku zaznamenal model Enyaq L&K aj drobné estetické zmeny a získal exkluzívne stupne výbavy. K dispozícii sú dve dizajnové línie interiéru: L&K Shell Design Selection s béžovým koženým čalúnením a L&K Black Design Selection s čiernou kožou. Verzia L&K prináša aj predné sedadlá vybavené vyhrievaním, ventiláciou a masážnymi funkciami.

Škoda Enyaq Coupé Laurin & Klement
Zdroj: Škoda

Multifunkčný volant je vybavený logom L&K a unikátnymi detailmi Dark Chrome, ktoré ladia s odtieňom Platinum Grey nachádzajúcim sa na nárazníkoch špecifických pre daný model. Chrómové akcenty sa nachádzajú na ráme prednej mriežky chladiča, rámoch okien a lištách stieračov. Okrem toho Enyaq L&K ponúka osobité disky kolies s možnosťou výberu priemeru 20 alebo 21 palcov.

Mohlo by vás zaujímať: